ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після Макрона Путін відчинив двері для «компромісу», але звинуватив НАТО та Україну

Велика Епоха
Президент Франції Еммануель Макрон зустрічається з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві 7 лютого 2022 року, щоб знайти точки дотику щодо України та НАТО. (SPUTNIK/AFP через Getty Images)

Володимир Путін заявив, що готовий до «компромісу» та розгляду пропозицій президента Франції Еммануеля Макрона щодо розрядки кризи навколо України, при цьому знову звинувативши Захід у загрозі Росії.

Глава російської держави виступив зі своїм звичайним звинуваченням на адресу НАТО та України, звинувативши їх у тому, що вони загрожують його країні та миру на європейському континенті, відмовляючись покласти край антиросійській політиці.

Він жодним словом не сказав про десятки тисяч російських солдатів, які досі стоять табором на кордонах України, викликаючи побоювання вторгнення, навіть конфлікту європейського масштабу.

«Готовність підтримувати стабільність та територіальну цілісність України»

Не розкриваючи змісту пропонованих пропозицій, Путін, проте, після більш ніж п'ятигодинного обговорення питань безпеки в Європі та конфлікту заявив, що «деякі ідеї» його французького колеги можуть «закласти основу для загального прогресу» навколо України. Він кілька разів подякував йому за це.

«Президент Путін запевнив мене у своїй готовності дотримуватися цієї логіки та у своєму бажанні зберегти стабільність та територіальну цілісність України», — сказав Макрон.

Під час їхньої спільної пресконференції Путін заявив, що знову поговорить з главою французької держави після його поїздки до Києва у вівторок, де він зустрінеться зі своїм колегою Володимиром Зеленським, щоб обговорити ті самі теми.

«Ми зробимо все, щоб знайти компроміси, які зможуть задовольнити всіх», — заявив господар Кремля, запевнивши, що ні він, ні президент Макрон не хочуть війни між Росією та НАТО, в якій «не буде переможця».

Звинувачує Україну в тому, що вона несе виняткову відповідальність

«Говорити, що Росія поводиться агресивно, нелогічно, — сказав Путін, — не ми рухаємося до кордонів НАТО».

Вкотре він звинуватив Україну в тому, що вона несе одноосібну відповідальність за глухий кут у мирних переговорах у конфлікті між Києвом і проросійськими сепаратистами, спонсорованими Москвою, попри спростування Кремля.

Президент Франції прийшов на допомогу своєму українському колезі, похваливши його «холоднокровність», тоді як 125 000 військовослужбовців у безпосередній близькості від його країни мають підстави для «нервозності».

Франко-німецьке посередництво дозволило заморозити фронт

Росія вже анексувала частину України у 2014 році, Кримський півострів. З того ж року повстанці, які підтримуються Москвою, також ведуть війну з українською армією на сході країни.

Мирний процес за франко-німецького посередництва дозволив заморозити фронт, але політичне врегулювання паралізоване. Президент Макрон хоче відродити його.

Війська США прямують до Європи. (ALLISON JOYCE/AFP via Getty Images)

Відхиливши вимоги Путіна у січні, Захід запропонував обговорити занепокоєння Росії, посилаючись на взаємні відвідування військових об'єктів чи заходи щодо роззброєння. "Позитивні", але "другорядні" пропозиції, на думку Москви, на які ще офіційно не відповіли.

Атака матиме жахливі наслідки для Росії

І американці, і європейці попереджали Росію, що новий напад Росії на Україну матиме для Росії жахливі наслідки у вигляді запровадження руйнівних санкцій.

Французькі солдати беруть участь у навчаннях у рамках операції EFP НАТО в естонському військовому таборі в Тапа поблизу Раквері 6 лютого 2022 року. (ALAIN JOCARD/AFP Getty Images)

Приймаючи канцлера Шольца, американський президент пообіцяв у понеділок, що напад означатиме «кінець» стратегічного, але суперечливого російсько-німецького газопроводу «Північний потік–2».

Сполучені Штати, Німеччина та Великобританія також направили до Європи військове підкріплення.

Розвідка США запевнила, що Росія має 70% техніки, необхідної для масштабного наступу в Україні.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr