ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Циклон на Мадагаскарі забрав життя 21 людини, зруйнував будинки та залишив руїни (ВІДЕО)

Велика Епоха
Місцеві жителі стоять поряд із затопленою територією, Фіанаранцуа, Мадагаскар, 6 лютого 2022 року. (Alkis Konstantinidis/Reuters)

Жителі прибережного містечка на Мадагаскарі, що постраждав від циклону «Бацирай» минулими вихідними, у понеділок копалися в уламках своїх будинків, збираючи промоклий одяг і все, що варто було врятувати.

Циклон забрав життя 21 людини й привів до переміщення понад 60 000 людей після того, як він обрушився на острів в Індійському океані пізно ввечері в суботу, зруйнувавши будинки та лінії електропередач уздовж південно-східного узбережжя, поки не пішов пізно ввечері в неділю.

Він також знищив посіви рису, фруктів та овочів, які були близькими до збору, посиливши нестачу продовольства в районі, який уже боровся з наслідками сильної посухи, повідомило агентство ООН з продовольчої допомоги.

У Мананджарі, одному з найбільш постраждалих міст, багато будинків було повністю зруйновано, тоді як в інших збереглися стіни, але не було даху. Всюди валялися уламки та викорчувані пальми.

«Мій будинок почав тріскатися, і нам довелося піти, він раптово звалився», — сказала мешканка Сезі Каджі, яка збирала одяг зі свого зруйнованого будинку. Вона та інші місцеві жителі пішли до школи, яка була призначена евакуаційним центром, але у будівлі зірвало дах, тому вони застрягли просто неба.

«У нас була погана ситуація, всі будинки були зруйновані. Піднялася вода з річки та вода з моря, всі будинки впали, нам було дуже страшно».

Державне агентство з надання допомоги при стихійних лихах заявило, що понад 14 000 сімей, або понад 70 000 людей, бачили, як їхні будинки було пошкоджено або зруйновано. З них близько 62 000 знаходилися в притулках, а ще 8 000 знаходилися або просто неба, або у родичів.

Автомобілі зупиняються перед затопленою ділянкою дороги у Вохіпарарі, Мадагаскар, після виходу на берег циклону Бацирай, 6 лютого 2022 року. Знімок зроблено за допомогою безпілотника. (Christophe Van Der Perre/Reuters)

Знищені посіви

Мадагаскар, населення якого становить майже 30 мільйонів людей, вже мав справу з наслідками циклону «Ана», який лише за два тижні раніше забрав життя 55 осіб і призвів до переміщення 130 000 осіб.

Циклон «Бацирай» обрушився на іншу частину острова, розташовану на південь, де населення опинилося у важкому становищі з погляду постачання продовольства через сильну посуху.

«Удар був важким і різким, і ми все ще підраховуємо жертви», — сказала Паскуаліна Ді Сіріо, директор представництва Всесвітньої продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй на Мадагаскарі.

Вона сказала, що знищення посівів рису незадовго до початку періоду збирання врожаю посилило погану ситуацію і відчуватиметься протягом шести місяців. Також було знищено фруктові та овочеві грядки.

За словами офіційних осіб, аварійно-рятувальні служби щосили намагалися дістатися найбільш постраждалих районів, тому що 12 доріг і 14 мостів були непрохідні, а підвищення рівня річки загрожувало переселенням більшої кількості людей.

Державне агентство з надання допомоги при стихійних лихах заявило, що понад 200 шкіл було частково або повністю зруйновано, внаслідок чого понад 10 000 дітей не могли відвідувати уроки.

Президент Андрі Радзуеліна вилетів у Мананджарі, який знаходиться за 500 км по шосе на південний схід від Антананаріву. Наземні шляхи в Мананджарі були відрізані через повінь.

Місцеві жителі стоять на пошкодженій дорозі після зсуву, спричиненого циклоном «Бацірай», у регіоні Верхня Маціатра, Мадагаскар, 6 лютого 2022 року. (Alkis Konstantinidis/Reuters)

Радзуеліна написав у Facebook, що пішов подивитися особисто, яка допомога потрібна.

За матеріалами The Epoch Times USA