ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бербок з обережністю реагує на частковий вихід Москви з гри

Велика Епоха
Російська військова машина. (DELIL SOULEIMAN/AFP via Getty Images)

Міністр закордонних справ Анналена Бербок обережно відреагувала на заяву Росії про часткове виведення своїх військ від кордонів з Україною.

«Кожен реальний крок по деескалації буде приводом для надії», — заявила політик у вівторок, під час свого першого візиту до Іспанії. Однак це необхідно ретельно перевірити, додала Бербок після обговорення зі своїм іспанським колегою Хосе Мануелем Альбаресом.

Міністр закордонних справ Іспанії також наголосив, що поки що рано коментувати заяви з Москви. Однак у разі реального відходу Росії це буде «відмінна новина».

Тим часом канцлер Олаф Шольц зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у Кремлі, щоб поговорити про вирішення кризи.

Столтенберг: «привід для обережного оптимізму»

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також вперше бачить «привід для обережного оптимізму» в українській кризі. Столтенберг обґрунтував це у вівторок у Брюсселі сигналами з Москви про бажання знайти дипломатичне рішення. Генсек НАТО наголосив, що ознак деескалації у пересуванні військ на кордоні з Україною, як і раніше, немає.

Постійний представник США в НАТО Джуліанна Сміт була набагато стриманішою. За словами Сміта, Сполучені Штати «взяли до відома» заяви Росії про виведення військ. «Ми повинні перевірити, чи це правда», — вона послалася на аналогічні заяви Росії в грудні, які зрештою виявилися помилковими.

Росія готова до діалогу із Заходом

Тим часом Росія готова до нових переговорів із Заходом. Міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив у вівторок у Москві, що діалог із США та НАТО про гарантії безпеки, яких вимагає Росія, буде продовжено.

Йдеться про нерозміщення ракет середньої дальності та «зниження військових ризиків». Завдяки цим зусиллям може бути вироблений «справді непоганий пакет», сказав Лавров.

Тим часом Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) запропонувала Москві новий діалог. З цією метою до російської столиці вилетів міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау. Наразі Польща головує в ОБСЄ. За словами Рау, ситуація в Україні залишається вкрай напруженою та загрожує серйозною ескалацією. «Саме в цьому дусі ми запропонували ініціативу нового діалогу щодо європейської безпеки».

Запропоновано неофіційну платформу

Лавров назвав пропозицію «цікавою». «Ми готові дуже тісно працювати із головуванням ОБСЄ». Наприкінці січня Лавров попросив колег з ОБСЄ написати відповідь на питання, як не можна гарантувати безпеку однієї країни за рахунок іншої. Проте для Росії діалог із США та НАТО зараз найважливіше. «Без прогресу зі США та НАТО переговори у Відні не принесуть жодного прогресу».

На зустрічі з Лавровим Рау запропонував створити «неформальну платформу для відкритої політичної дискусії та співпраці». Цей майданчик міг би дозволити обговорити пропозиції щодо підвищення ефективності механізмів запобігання кризам, подібним до нинішньої.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH