ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угорщина перед виходом із ЄС. Орбан: Брюссель веде "священну війну, джихад"

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. (Anna Szilagyi/AP/dpa)

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан натякнув, що його країна вперше вийде із ЄС.

Під гаслом верховенства закону Євросоюз веде «священну війну, джихад», заявив правий політик у своєму виступі перед прихильниками у Будапешті.

Водночас він закликав до «толерантності» щодо Угорщини з боку ЄС. В іншому випадку, сказав він, неможливо буде продовжувати йти спільним шляхом.

Рішення Європейського суду щодо скорочення фондів ЄС

Орбан виступив за кілька днів до того, як Європейський суд (ЄСП) має винести у Люксембурзі рішення щодо нового механізму верховенства права в ЄС. Згідно з цією схемою, країни, які порушують принципи верховенства закону, можуть бути позбавлені коштів із загального бюджету ЄС. Угорщина та Польща подали позов проти механізму, прийнятого у грудні 2020 року. ЄСП має ухвалити своє рішення 16 лютого.

Органи ЄС та правозахисні організації звинувачують Орбана, який править Угорщиною з 2010 року, у демонтажі демократії та верховенства права. Орбан спростував цю оцінку у суботу. «Для них верховенство закону — це інструмент, який вони хочуть використати, щоб перетворити нас на щось схоже на них», — сказав він.

Угорщина: не хоче стати схожою на Західну Європу

Однак, Угорщина не хотіла б стати схожою на Західну Європу, оскільки вона не очікує, що Захід ухвалить угорську політику про надання притулку чи сімейної політики. Угорщина хоче зберегти ЄС разом, «попри наростальне культурне відчуження». Саме тому Будапешт неодноразово робив «пропозиції толерантності» як Брюсселю, так і Берліну. «Іншого рішення немає, лише терпимість. Тільки так ми зможемо знайти спільну дорогу», — продовжив Орбан.

Майже 80 відсотків мешканців Угорщини вітають членство у ЄС. У минулому Орбан неодноразово виступав із різкими випадами проти «бюрократів у Брюсселі», але утримувався від погроз піти. Його щорічне звернення до Конгресу США збіглося з початком передвиборчої кампанії у суботу.

Парламентські вибори у квітні

3 квітня угорці оберуть новий парламент. Вперше Орбан зіткнувся з об'єднаною опозицією, альянс якої варіюється зліва направо. Опитування громадської думки пророкують гонитву ніздря в ніздрю.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH