ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ще одна військова агресія Росії проти України матиме дуже серйозні наслідки для Росії, заявив канцлер Німеччини

Велика Епоха
Канцлер Олаф Шольц. (MICHELE TANTUSSI/POOL/AFP via Getty Images)

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц попередив Росію, щоб вона не недооцінювала єдність своїх західних союзників. «У цій критичній для всіх нас ситуації Росія не повинна недооцінювати нашу єдність і рішучість як партнера в ЄС і як союзника в НАТО», — заявив Шольц у четвер увечері на зустрічі з главами держав та урядів країн Балтії у Берліні.

«Ще одна військова агресія Росії проти України матиме дуже серйозні політичні, економічні та стратегічні наслідки для Росії», — заявив канцлер. «Тепер ми очікуємо, що Росія зробить чіткі кроки щодо зниження нинішньої напруженості в регіоні». «Водночас ми готові до серйозних переговорів із Росією».

Президент Литви: Ми чекали більшого

Перед зустріччю з канцлером Німеччини президент Литви Гітанас Науседа висловив розчарування негативною позицією Берліна щодо постачання зброї в українському конфлікті. «Чесно кажучи, ми очікували більшого», — сказав Науседа телеканалу Welt у четвер. «Але, звичайно, ми розуміємо причини». Більшість населення Німеччини проти постачання зброї.

Проте Науседа схарактеризував підтримку Німеччини як «дуже ефективну». «Додаткові солдати, яких ми просимо, сприятимуть підкріпленню», — сказав він.

Литовський лідер виступив за використання газопроводу «Північний потік — 2» як «важіль» для запобігання конфлікту. «Я не хочу вказувати нашим німецьким друзям, що робити», — сказав Науседа. «Але ми від початку дуже скептично ставилися до «Північного потоку — 2». Проєкт був «дуже небезпечним» та «економічно недоцільним». Це збільшує залежність Європи від постачання російського газу.

Президент також підтвердив своє занепокоєння тим, що Росія може планувати напад. Росія намагається «залякати нас» не лише в Україні, сказав він в інтерв'ю телекомпанії. «Ми бачимо, що присутність російських солдатів у Білорусі щойно збільшилася. Можливо вони також намагаються створити реальну можливість нападу», — пояснив Науседа. «Ми дійсно стурбовані перед цією загрозою». За його словами, потрібна «демонстрація сили» щодо Росії.

Країни Балтії, які самі відчувають загрозу Росії, закликають до жорсткої позиції Москви в українському конфлікті.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH