ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кіану Рівз став об'єктом бойкоту у Китаї

Велика Епоха
Кіану Рівз на японській прем'єрі «Джон Вік 2» у Роппонгі-Хіллз у Токіо, Японія, 13 червня 2017 року. (Christopher Jue/Getty Images)

Романтичні відносини між Голлівудом та Китаєм добре задокументовані. Але любовних історій між голлівудськими акторами та Китаєм немає.

В останні роки американські актори, такі як Майкл Дуглас, Майкл Пітт, Френк Грілло (який зіграв головну роль у «Воїні вовків 2», найкасовішому китайському фільмі в історії), Брюс Вілліс та Едріан Броуді, виступили із заявами на підтримку Китаю.

Звичайно, не можна говорити про прокитайських акторів і розповіді, не згадавши про Джона Сіна, людину, яка мала нахабство називати Тайвань нацією. За цю «хибну ноту» він вибачився перед Комуністичною партією Китаю (КПК) китайською мовою. Були вибачення, а потім ще вибачення. Виступ Джона Сіни був гідний премії «Оскар».

На щастя, є актор, який не має бажання вибачатися перед КПК. Ця людина — Кіану Рівз. Коли справа доходить до Китаю, на відміну від вищезгаданих акторів, зірка «Матриці» явно вибрала червону пігулку!

57-річний Кіану Рівз народився у Бейруті і є не лише досвідченим актором. Він також є досвідченим музикантом. 3 березня він виступить на 35-му щорічному благодійному концерті Tibet House у США разом із Патті Сміт, Треєм Анастасіо та Джейсоном Ісбеллом.

Заснований на прохання Далай-лами в 1987 році, Tibet House є нью-йоркською некомерційною освітньою організацією, що займається збереженням та захистом давніх філософських, художніх та культурних традицій Тибету.

КПК цікавить Тибет з однієї конкретної причини: його природні ресурси. Нагір'я Тибету, де знаходиться понад 46 000 льодовиків, має один з найбільших запасів прісної води у світі. Відомий як «водонапірна вежа» Азії, від неї залежить майже чверть мільярда людей у 10 різних країнах Азії: Бангладеш, Камбоджа, Китай, Індія, Лаос, Бірма (М'янма), Непал, Пакистан, Таїланд та В'єтнам — природний резервуар для водопостачання. Не помиляйтесь... КПК хоче контролювати водопостачання на материку, звідси її одержимість бажанням контролювати Тибет.

Річка Ярлунг Зангбо видно під час організованого урядом туру для журналістів у Лінчжі, регіон Тибету, Китай, 4 червня 2021 року. (Kevin Frayer/Getty Images)

Щоб зайняти позицію

Тибетці у розпачі. У той час як більшість країн просто сидять склавши руки, Кіану Рівз, на його честь, готовий зайняти позицію. Не дивно, що китайці цього не розуміють.

Як нещодавно повідомляв The Hollywood Reporter, актор «викликав гнів» мільйонів китайських націоналістів. «Маленькі трояндочки» (Little Pinks), група гіперагресивних та надмірно шовіністичних молодих цифрових воїнів, тепер пропонують заборонити Кіану Рівза та всі його майбутні фільми у Китаї. Кінозірка знаходиться на шляху до того, щоб стати «де-факто персоною нон грата в індустрії розваг Китаю», що робить його прагнення захищати Тибет ще більш зухвалим.

Зі статками, що наближаються до 380 мільйонів доларів, Кіану Рівзу більше не потрібно зніматися. Йому нічого не потрібно робити. Але він запропонував це зробити. І це заслуговує на схвалення.

Зрештою, пройшло багато часу з того часу, як справжній голлівудський важкоатлет протистояв Китаю. Насправді минуло понад 30 років.

У 1993 році Річард Гір, на той час одна з найбільших голлівудських зірок, потрапив у заголовки газет у всьому світі, особливо в Китаї. Під час церемонії вручення премії «Оскар» Річард Гір вийшов на сцену, щоб вручити нагороду найкращому мистецькому керівнику. Але перш ніж оголосити переможця, Річард Гір, практикуючий буддист і давній друг Далай-лами, повністю відхилився від сценарію, розкритикувавши окупацію Тибету КПК та її «жахливі права людини». За правду Річарда Гіра жорстоко покарали. Комітет вирішив усунути його від майбутніх Оскарів, заборона діє й досі.

Зрозуміло, що Річард Гір заплатив високу ціну за свою чесність. 2017 року актор сказав The Hollywood Reporter, що були (і досі є) «фільми, в яких я не можу зніматися, тому що китайці скажуть: "Тільки не з ним"». Він додав: «Нещодавно я мав випадок, коли хтось сказав мені, що не може фінансувати фільм за моєю участю, тому що це засмутить китайців».

За рік до цього досить похмурого інтерв'ю Леді Гага, грізна актриса у своєму власному амплуа зустрілася з Далай-ламою. В результаті вона опинилася в одному човні з Річардом Гіром. Тепер їй заборонено гастролювати та продавати товари в Китаї.

Що повертає нас до Кіана Рівза. Навіщо обстоювати свою позицію? Навіщо ставити під загрозу акторську кар'єру?

Що стосується кіно, китайський ринок, не забуваймо, на сьогодні є найбільшим у світі. Для Рівза, схоже, є речі важливіші за гроші. У 2019 році в New Yorker була опублікована цікава стаття під назвою «Кіану Рівз дуже гарний для цього світу». Прочитавши статтю, важко не погодитись. Він напевно здається занадто хорошим для Голлівуду, місця, повного моральної пихатості та поверхневих турбот.

У той час як багато акторів удають, що вони щось відстоюють, Кіану Рівз справді це робить. За це він заслуговує на велике визнання.

Джон Мак Гліонн — дослідник та есеїст. Його роботи публікувалися, серед іншого, у New York Post, Sydney Morning Herald, Newsweek, National Review та The Spectator US. Він спеціалізується на психології та соціальних відносинах і виявляє великий інтерес до соціальної дисфункції та маніпулювання засобами масової інформації.

Думки, висловлені в цій статті, належать автору і не обов'язково відображають думку The Epoch Times.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr