ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден хоче роздати заморожені активи з Афганістану

Велика Епоха
Банк Так Афганістану в Кабулі, Афганістан. (MASSOUD HOSSAINI/AFP via Getty Images)

Уряд США конфіскував сім мільярдів доларів у центрального банку Афганістану, які зберігаються у Сполучених Штатах. У той час як половина грошей піде на користь афганському населенню, яке страждає, інша половина буде утримана для родичів жертв терактів 11 вересня 2001 року, заявив у п'ятницю Білий дім. Спочатку гроші зберігатимуться на рахунку в Центральному банку Нью-Йорка.

Відповідний указ підписав у п'ятницю президент США Джо Байден. Конфіскація активів іншої держави є дуже незвичайним кроком.

"Адміністрація прагнутиме полегшити доступ до 3,5 мільярдів доларів з цих коштів для афганського народу і для майбутнього Афганістану", — заявив Білий дім. Тому гроші мають доходити до афганського населення безпосередньо, а не «попадати до рук талібів».

Гроші афганського центрального банку, що зберігаються у Сполучених Штатах, були заморожені після приходу до влади талібів. Тепер уряд Байдена зробив кроки, щоб можна було використати мільярди.

Білий дім заявив, що понад 3,5 мільярда доларів із заморожених коштів центрального банку залишаться в США і будуть зарезервовані для «американських жертв тероризму», які вимагають відшкодування збитків у суді.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH