ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щонайменше 55 людей загинули внаслідок злив у Петрополісі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Рятівник пожежно-рятувальної команди підіймає уламки у пошуках тих, хто вижив після зсуву ґрунту в Петрополісі, Бразилія, 16 лютого 2022 року. (CARL DE SOUZA/AFP через Getty Images)

Щонайменше 55 людей загинули внаслідок злив, що спричинили зсуви та повені в Петрополісі, неподалік Ріо-де-Жанейро, повідомила в середу Громадянська оборона в цьому туристичному місті Бразилії.

Кількість загиблих більш ніж подвоїлася у порівнянні з попереднім днем (18 смертей) у цьому населеному пункті, де менш ніж за шість годин випало більше опадів, ніж прогнозувалося на весь лютий, згідно з даними метеорологічного агентства Metsul.

Людські втрати можуть збільшитися, оскільки на даному етапі не було надано жодної інформації про кількість зниклих і поранених.

Понад 180 пожежників, а також близько 400 військових були на місці події, пробираючись через брудний ґрунт у цьому гірському містечку, яке колись було літньою резиденцією колишнього імператорського двору, який рятувався від спеки Ріо.

Для посилення рятувальних операцій було відправлено спеціалізовані пошуково-рятувальні загони за підтримки повнопривідних автомобілів та катерів.

Бруд поглинув будинки, а зірвані жерстяні дахи всіяли землю

Найбільш постраждалим місцем у Петрополісі є Альто-да-Серра, пагорб, з якого багато сімей спустилися в середу у сльозах, несучи мізерні речі, які їм вдалося врятувати, зазначають журналісти AFP.

«Всі люди на вулиці кажуть, що це сценарій війни», — сказав Вендел, 24-річний житель, який допомагає рятувальникам відучора.

Величезна кількість бруду поглинула будинки, а зірвані жерстяні дахи засіяли землю. Великий потік води, як і раніше, тече з пагорбів.

«Стан лиха»

Багато автомобілів були зметені течією. Підприємства були повністю затоплені водою, що хлинула вулицями історичного центру Петрополіса.

Мерія Петрополіса оголосила у вівторок увечері «стан лиха», щоб упоратися з надзвичайною ситуацією, і губернатор штату Клаудіо Кастро прибув на місце події, щоб висловити свою підтримку.

Дощі закінчилися, але очікуються нові дощі, а в середу постраждалий район огорнув туман.

Петрополіс — це туристичний напрямок, який приваблює велику кількість відвідувачів у пошуках історії, походів на природу та помірного чи прохолодного клімату.

У січні 2011 року понад 900 людей загинули через зливи, що спричинили повені та зсуви у великому регіоні недалеко від Ріо, включаючи Петрополіс та сусідні міста Нова-Фрібурго, Ітайпава та Терезополіс.