ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці надихають Тайвань, — міністр закордонних справ

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву, Чехія, Прага 27 жовтня 2021 р. (David W Cerny/Reuters)

Українці, які борються проти російських загарбників, надихнули народ Тайваню, заявив у понеділок міністр закордонних справ самоврядного острова, оголосивши про виділення мільйонів доларів допомоги українським біженцям.

«Попри великі негаразди, уряд і народ України борються з величезною мужністю та рішучістю», — заявив на пресконференції міністр Джозеф Ву.

«Дозвольте мені сказати це від щирого серця: ви були джерелом натхнення для тайванського народу, коли він стикався з погрозами та примусом з боку авторитарної влади».

Китайський комуністичний режим вважає острів своїм, попри те, що Тайвань є де-факто незалежною країною зі своєю власною армією, демократично обраним урядом та конституцією. Комуністична партія Китаю (КПК) пообіцяла взяти острів під свій контроль за необхідності силою.

У той час, як деякі люди проводять паралелі між тяжким становищем України, яка намагається відбити вторгнення російських військ, і Тайванем, який зіткнувся з загрозою вторгнення китайських військ, КПК відкидає це порівняння.

Тайвань також заявив, що ситуація на острові принципово інша, пославшись на природний бар'єр Тайваньської протоки, що відокремлює його від Китаю, і на ключову роль Тайваню у глобальному ланцюжку постачання напівпровідників.

З початку війни в Україні Тайвань підвищив рівень своєї бойової готовності, але він не повідомляв про якісь незвичайні військові пересування з боку китайського режиму.

Ву сказав, що багато людей на Тайвані симпатизують народу України.

«Багато тайванців скажуть, як я зараз: я українець», — сказав Ву, сидячи перед великим українським прапором, прикрашеним написом: «Тайвань підтримує Україну».

Росія називає свої дії в Україні «спецоперацією», яка, за її словами, призначена не для окупації території, а для знищення військового потенціалу її південного сусіда та захоплення тих, кого вона вважає небезпечними націоналістами, які перебувають при владі.

Ву сказав, що Тайвань зібрав понад 300 млн тайванських доларів (10,6 млн доларів) для допомоги переміщеним українцям з того часу, як його міністерство відкрило рахунок для пожертвувань, а представництво Тайваню в Польщі в понеділок зробило першу виплату в розмірі 100 млн тайванських доларів агенції у справах біженців.

Президент Тайваню Цай Інвень, віцепрезидент Вільям Лай та прем'єр-міністр Су Цзен-чан заявили, що кожен із них виділить місячну зарплату на гуманітарну допомогу.

Де-факто посол Польщі на Тайвані Сиріл Козачевскі взяв участь у пресконференції та подякував Тайваню за його допомогу, включаючи нещодавнє відправлення до Польщі 27 тонн медикаментів для біженців.

Тайвань також приєднався до західних санкцій щодо Росії, хоча власна торгівля з Росією мінімальна.

За матеріалами The Epoch Times USA