ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр оборони Австралії попереджає про ядерну небезпеку запровадження безпольотної зони над Україною

Велика Епоха
Міністр оборони Австралії Пітер Даттон перед початком переговорів між Австралією та Великобританією на рівні міністрів (AUKMIN) в Адміралтейському домі в Сіднеї, Австралія, 21 січня 2022 року. (AAP Image/Bianca De Marchi)

Міністр оборони Австралії Пітер Даттон застеріг від запровадження безпольотної зони над Україною, заявивши, що такий крок допоможе, «якщо він не призведе до ядерного конфлікту».

Це сталося після того, як президент України Володимир Зеленський розкритикував НАТО за відмову створити безпольотну зону, щоб зупинити ескалацію російських атак з повітря, що, за його словами, дасть «зелене світло бомбардуванням українських міст і сіл».

Виступаючи у неділю у програмі "Insiders" телеканалу ABC, Даттон заявив, що створення безпольотної зони, яка заборонить несанкціоновані польоти літаків над Україною, «приведе до катастрофічних наслідків не лише для Європи, а й для всього світу».

«Складність тут у тому, що якщо ви надасте додаткову підтримку і перекинете війська... Або дозволите перекинути літаки з Польщі або ще звідкись, яким буде наступний крок і якою буде наступна гра Путіна?», — сказав Даттон.

«Він говорить трохи завуальованими словами, погрожуючи посилити ядерний конфлікт, і це було б справді катастрофою для Європи та всього світу».

Президент Росії Володимир Путін раніше попередив, що російська влада розглядає будь-які зусилля Заходу щодо запровадження безпольотної зони над Україною як «участь у збройному конфлікті».

Путін також порівняв будь-які економічні санкції проти Росії з «актом війни» і заявив лідерам України, що їхня країна буде винна в тому, що ризикує «майбутнім українській державності», якщо вони продовжуватимуть чинити опір вимогам Росії.

Даттон зазначив, що аналітики розвідки Австралії, України, НАТО та решти світу поділяють одну й ту саму занепокоєність тим, що Путін «прагне стерти історію, завоювати навколишні країни та повернути об'єднаний СРСР».

«Ми повинні дуже чітко уявляти його наміри, його можливості. Я думаю, що він значно постраждав від цього як усередині країни, так і з погляду міжнародної репутації Росії, і я думаю, що будуть внутрішні дискусії щодо життєздатності його керівництва в майбутньому».

Він похвалив українців за «прекрасний опір до сьогодні», але додав, що існує «відчуття неминучості» ескалації атак Путіна в Україні.

«Коли ви дивитесь на величезні цифри, а також на схильність Путіна використовувати хімічну зброю або іншу зброю, яка може бути використана в житловому районі, ви просто не можете собі цього уявити, це було б військовим злочином», — сказав він.

Міністр зазначив, що якщо китайська комуністична партія наслідуватиме приклад Росії і вторгнеться у Тайвань, Австралія не виключає можливості виступити на захист Тайваню.

«Ми хочемо, щоб у нашому регіоні панував мир. Але у вас не буде цього миру, якщо ви міркуватимете з позиції слабкості», — сказав він.

Читайте далі:

Війна Росії в Україні вимагає «мовчазного схвалення» Китаю, — колишній генерал ВПС США