ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росіяни захопили найбільшу в Європі АЕС у Запоріжжі

Велика Епоха
(Daniel Berehulak/Getty Images)

Російські війська захопили величезну українську атомну електростанцію у Запоріжжі.

Нагадуємо, Президент України Володимир Зеленський попередив, що під час ядерного інциденту в Чорнобилі атомна електростанція мала один атомний блок, а в Запоріжжі їх 6 блоків.

У повідомленні, опублікованому у Facebook на сторінці Державної Інспекції Ядерного Регулювання України, повідомляється, що «Запорізька атомна електростанція захоплена озброєними військовими Російської Федерації».

Проте Інспекція каже, що співробітники продовжують працювати у штабі, і водночас оперативний персонал слідкує за збереженням підрозділів постачання.

За даними Інспекції, два енергоблоки (блоки 2 та 3) були відключені від мережі, а ядерні установки охолоджуються. «Змін у поточному радіаційному статусі не відбулося», — йдеться в повідомленні.

Проте, можлива втрата охолоджуючого ядерного палива могла б призвести до «значних радіоактивних викидів у навколишнє середовище» і така подія «могла б перевершити всі попередні аварії АЕС, зокрема АЕС Чорнобиля та Фукусіма-Дайчі», згадав орган влади, додавши, що будь-яке пошкодження резервуару з ядерним обробленим паливом, внаслідок бомбардування, також могло б призвести до радіоактивного викиду.

За матеріалами Epoch Times România