ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Війна Росії в Україні вимагає «мовчазного схвалення» Китаю, — колишній генерал ВПС США

Велика Епоха
Українські військові на зруйнованому під час боїв мосту біля лінії фронту в Ірпені, Україна, 3 березня 2022 року. (Chris McGrath/Getty Images)

Війна Росії в Україні не може продовжуватись без підтримки Китайської комуністичної партії (КПК), вважає колишній бригадний генерал американських військово-повітряних сил.

«Реальним важелем тиску тут є Китай, – заявив 3 березня в інтерв'ю газеті The Epoch Times генерал Роберт Сполдінг, старший науковий співробітник Гудзонівського інституту. — Це не зовсім росіяни, тому що росіяни не змогли б зробити те, що вони зробили, без мовчазної згоди Китаю».

«Китай, по суті, сказав росіянам: "Не вторгайтеся під час Олімпіади". Там знали, що вони збираються вторгнутися. Просто не хотіли, щоб це завадило Олімпіаді».

Сполдінг зазначив, що КПК не приєднується до санкцій західних країн. Він додав, що залежність Росії від КПК у веденні війни проти України порушує життєво важливе питання: чи вистачить Заходу економічної стійкості, щоби накласти відповідні санкції на Китай.

«Питання в тому, чи будемо ми вводити економічні санкції та ізолювати Китай за його підтримку Росії», — сказав Сполдінг.

Він додав, що Китай діє як «запобіжний клапан» для Росії, забезпечуючи такий бажаний грошовий потік, навіть коли решта світу намагається перекрити кран путінської військової машини. У перший день російського вторгнення китайський режим зняв обмеження на імпорт пшениці з Росії і відтоді заявив, що торгівля з Москвою продовжуватиметься у звичайному режимі.

Бригадный генерал ВВС США в отставке Роберт Сполдинг в Вашингтоне 29 мая 2019 года. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Бригадний генерал ВПС США у відставці Роберт Сполдінг у Вашингтоні 29 травня 2019 року. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Тим часом Сполучені Штати та їхні союзники в Європі та інших країнах оголосили про цілу низку санкцій щодо Москви, а саме заборону на підключення деяких великих російських банків до глобальної платіжної системи SWIFT та обмеження доступу центрального банку до валютних резервів у розмірі 640 мільярдів доларів.

Проте Сполдінг сумнівається, що Захід зможе об'єднатися у питанні покарання керівництва КПК за підтримку Росії. Він сказав, що західні еліти дуже залежать від китайських ділових зв'язків, щоб допустити можливість таких дій.

«Китайська комуністична партія виконала величезну роботу із залучення на свій бік еліти вільного світу, — пояснив Сполдінг. — Багато їхніх доходів пов'язані зі стосунками з Китаєм».

«Якщо ви хочете змусити націю зробити щось, ви маєте чинити тиск на еліту цієї країни. І, по суті, саме це зробив Китай, вклинившись у долі еліт. Потім вони можуть давити на них і спиратися на них, і в цьому проблема».

Сполдінг сказав, що віра в те, що ділові зв'язки з КПК необхідно підтримувати за будь-яку ціну, підриває демократію в усьому світі, і залежність Америки від Китаю заохочує авторитаризм і в цій країні.

«Люди кажуть: "О, ну, ми не можемо відрізати себе від Китаю, тому що вони тепер все виробляють», — наводить приклад Сполдінг. — Що ж, це стає справжньою проблемою, якщо вимога продовжувати отримувати ці товари полягає в тому, що ви перетворюєте своє суспільство з демократичного на... більш авторитарне».

«Такий договір, який ми уклали із цими режимами. І, на жаль... якщо ми не готові протистояти цьому, і стражданням, які приходять разом із цим, тоді ми повільно скочуємося в цю прірву, де... авторитаризм переможе, і ви побачите, як авторитаризм продовжуватиме зростати по всьому світу».

Сполдінг зазначив, що у той час, як Захід розмірковує про введення санкцій проти Китаю за його роль у вторгненні в Україну, насильство в Україні продовжує наростати.

Наразі надходять повідомлення про те, що російські військові навмисно бомблять цивільну інфраструктуру. А дії Росії протягом першого тижня вторгнення призвели до звинувачень у тому, що вона активно вчиняє військові злочини та злочини проти людяності.

Незважаючи на очевидний жах подій, що відбуваються на місцях, Сполдінг каже, що далі, швидше за все, буде лише гірше.

«Люди забувають, що росіяни зробили в Чечні», — сказав Сполдінг, маючи на увазі переважно невибіркові бомбардування Росії під час Другої чеченської війни із серпня 1999 по квітень 2000 року, внаслідок яких загинули десятки тисяч мирних жителів.

«Я підозрюю, що ми побачимо, як росіяни використовують багато тих же тактик, які були використані для знищення міст у Чечні», — додав він.

Сполдінг вважає, що для запобігання майбутній бійні Сполученим Штатам та їхнім союзникам життєво важливо визнати загрозу, яку становлять для міжнародного порядку зміцнені союзи між авторитарними державами.

«Це довгострокова робота, яка дійсно залежить від того, чи визнає вільний світ, що Китаю, Росії, Ірану, Північній Кореї та іншим авторитарним режимам необхідно протистояти та економічно ізолювати їх, інакше це поглине весь світ", — сказав Сполдінг.

За матеріалами: The Epoch Times USA