Четвер, Тра 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені створили тюбик, з якого можна видавити все до останньої краплі (ВІДЕО)

Четвер, 24 лютого 2022 року
Фото: LiquiGlide

Напевне, кожному знайома така прикра ситуація, коли на бутерброд потрібно намазати трохи кетчупу, але його залишки міцно застрягли у пляшці і не хочуть виливатися.

І все ж цю проблему вже вдалося вирішити — за допомогою нової технології виробництва пляшок під назвою LiquiGlide. Її розробили в Массачусетському технологічному інституті у лабораторії професора К. Варанасі.

Команда розробників мала на меті створити тару, внутрішня поверхня якої була б дуже слизькою. Нею могли б легко стікати залишки продукту, які у звичайній упаковці довелося б діставати з великими зусиллями.

У результаті вдалося досягти того, що внутрішня поверхня тюбика протистоїть тертю при ковзанні по ній продукту. Завдяки цьому весь вміст швидко вислизає з ємності, і докладати зусилля не потрібно. Такий ефект забезпечує спеціальна рідина, якою просочена внутрішня поверхня тари.

Але не варто думати, що слизьку всередині упаковку вигадали виключно для того, щоб полегшити життя любителям кетчупу, майонезу та інших соусів.

Такий винахід має важливе значення для екології. Справа в тому, що виробники косметики (для них і було створено таку упаковку) додають до засобів чимало води. Це робиться не для економії, а для того, щоб засіб міг виливатися із пляшечки під нахилом. Але за умови використання слизької тари немає необхідності додавати так багато води у продукцію. Це дозволить виробникам робити більш густі та концентровані засоби, а також використовувати не такі великі упаковки для їхньої розфасовки.

Окрім того, косметику в таких пляшках можна використовувати всю без залишку. Це допоможе покупцям хоч трохи, але заощаджувати. Після використання тара залишається чистою, і додаткове очищення перед переробкою їй не потрібно. Це також великий плюс, оскільки так можна знизити витрати на переробку.

Таким чином, слизька пляшка, яка на перший погляд може здатися зовсім непотрібною річчю, принесе компаніям та споживачам чимало користі.

Читайте далі:

Створено новий пластик на основі рослин, який у декілька разів кращий за звичайний ПЕТ