ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США перекидають винищувачі F-35 до Німеччини у зв'язку з нарощуванням військ Росією на кордоні з Україною

Велика Епоха
Два американські винищувачі F-35A Lightning II недалеко від Леувардена, Нідерланди, 23 травня 2016 р. (Robin van Lonkhuijsen/AFP via Getty Images)

Сполучені Штати перекинули винищувачі до Німеччини, повідомило Командування резерву ВПС США (AFRC).

Декілька винищувачів F-35A Lightning II прибули на німецьку авіабазу Шпангдалем у середу разом з пілотами, персоналом що обслуговує та допоміжним персоналом з 388-го чинного та 419-го резервного винищувальних авіаполків.

«Наші льотчики та літаки були готові до вильоту. Я вдячний за їхню важку роботу та всю підтримку, яку ми отримали від бази ВПС Хілл, щоб вилетіти», — сказав у своїй заяві полковник Крейг Андрле, командир 388-го винищувального авіаполку. «Ця мобілізація доводить, що ми можемо швидко надати нашим ВПС можливості F-35A у будь-якій точці світу».

Командир екіпажу 388-го винищувального авіаполку командує F-35A Lightning II перед вирушенням на авіабазу Шпангдалем, Німеччина, 15 лютого 2022 р. (Capt. Kip Sumner/US Air Force)

За даними AFRC, мобілізація здійснюється за «повної співпраці з урядом Німеччини» і спрямована на «підвищення боєздатності, зміцнення потенціалу колективної оборони НАТО та подальше розширення можливостей повітряної інтеграції з союзниками та країнами-партнерами». «Літаки обладнані для виконання різних завдань зі стримування агресії та захисту союзників у разі невдачі стримування».

«Ми стикаємося з динамічною обстановкою, і така дислокація значно посилить нашу підтримку обороноздатності НАТО», — йдеться у заяві командувача ВПС США в Європі та Африці та командувача ВПС союзників генерала Джеффа Харрігяна.

Крім F-35A, Сполучені Штати також направили вісім винищувачів F-15E до Ласку, а також шість літаків-заправників KC-135 Stratotankers на авіабазу Рамштайн у Німеччині.

KC-135 Stratotanker ВПС США, приписаний до 100-го авіаполку Королівських ВПС Мілденхолл, Англія, 13 червня 2017 року. (Staff Sgt. Micaiah Anthony/US Air Force)

«Мобілізація проводилася в повній координації з країнами-членами і військовими чиновниками НАТО, і хоча вона має тимчасовий характер, це розумні заходи щодо підвищення готовності та зміцнення колективної оборони НАТО в поточний період невизначеності», — йдеться в заяві AFRC.

Раніше цього місяця Пентагон оголосив, що збирається направити 3000 військовослужбовців до країн-союзників — Німеччини, Польщі та Румунії — для посилення союзницьких сил на тлі заяв західних лідерів про неминуче вторгнення Росії в Україну.

15 лютого офіційний представник Міністерства оборони Росії Ігор Конашенков у своїй заяві повідомив, що вони відводять частину військ від українського кордону. Але не було зрозуміло скільки військ Росія має намір вивести.

У той же день президент Джо Байден у своїй промові попередив, що понад 150 000 російських солдатів зосереджені вздовж кордонів України, і що Сполучені Штати «ще не підтвердили», що будь-які війська відводяться, і що російське вторгнення «все ще дуже ймовірне».

16 лютого офіційні особи НАТО заявили, що Москва продовжує нарощувати війська на кордоні з Україною.

«Ми не бачили жодного виведення російських військ. І, звичайно, це суперечить посиленню дипломатичних зусиль», — заявив журналістам генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. «Що ми бачимо, то це те, що вони збільшили кількість військ, і ще більше військ знаходиться в дорозі. Так що поки що ніякої деескалації».

Пізно ввечері 16 лютого високопосадовець адміністрації Байдена повідомив журналістам: «Тепер ми підтвердили, що за останні кілька днів Росія збільшила свою військову присутність уздовж кордону з Україною на 7000 військовослужбовців, причому деякі з них прибули не далі як сьогодні». Чиновник додав, що заява російського уряду про відведення військ від України є хибною.

Прессекретар МЗС Росії Марія Захарова заявила 16 лютого, що західні ЗМІ намагаються спровокувати війну у Східній Європі. «На розчарування багатьох західних ЗМІ, війна вкотре не розпочалася. Вони доклали чимало зусиль, щоб втілити це у життя», — сказала вона російському інформаційному агентству ТАРС.

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив 14 лютого, що Сполучені Штати переводять своє посольство з Києва до Львова «через різке нарощування російських військ». За кілька днів до цього представники адміністрації Байдена заявили, що Росія має плани напасти на Україну найближчим часом, можливо, до завершення зимових Олімпійських ігор 20 лютого. Проте вони не надали жодних подробиць чи доказів.

За матеріалами The Epoch Times USA