ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Французький генерал: Криза в Україні — це скоріше розборки із Заходом, особливо з НАТО

Велика Епоха
Генерал, командир у відставці Бертран Субеле. (Скриншот)

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що Захід може використати дипломатію для запобігання воєнному конфлікту в Україні.

Минулого тижня Макрон зустрівся з президентом Росії Путіним. На відміну від інших західних союзників, Франція ще не відкликала своїх дипломатів з Києва. Кореспондент NTD у Франції зустрівся з колишнім французьким генералом, який має пояснення позиції Макрона.

Попри загрозу Росії вдертися в Україну, Франція не радить своїм громадянам залишати країну, а натомість купувати продукти та інші предмети першої потреби.

На відміну від Великої Британії, США та інших країн, Франція не евакуювала своїх дипломатів із Києва, хоч і має схожі оцінки ситуації. У вівторок глава МЗС Франції заявив, що вторгнення в Україну можливе.

Глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан сказав, що Путін мав «гарячі та холодні» почуття у зв'язку з вторгненням в Україну.

Минулого тижня Еммануель Макрон зустрівся з Володимиром Путіним у Москві. Макрон сказав, що шукав осмислену відповідь, щоб уникнути війни та зміцнити довіру.

Генерал Бертран Субеле, французький генерал у відставці, каже, що важливо розуміти мету Путіна.

«Я думаю, що криза в Україні є символічною. Вона символізує відносини, які ми мали з Росією протягом багатьох років. Якою є мета Володимира Путіна — його прагнення? Це Велика Росія. Це його ціль. Він не вважає себе царем, але майже ним є», — каже Бертран Субеле, генерал, командир у відставці.

Субеле вважає, що криза — це скоріше розборки із Заходом, особливо з НАТО, ніж намір вдертися до України.

«План України стати членом НАТО не влаштовує Путіна. Тому він вживає всіх заходів та претензій на кордоні України, щоб впливати на рішення, що приймаються по Україні. Я не думаю, що він колись мав наміри вдертися в Україну, але він чинить тиск, щоб отримати те, що хоче», — Бертран Субеле.

За його словами, нещодавні військові інтервенції французьких військ в Африці у боротьбі з тероризмом зробили Франції урок: примус до зміни режиму не дає добрих результатів. Дипломатія — найкращий варіант.

«Путін не великий демократ. Але більшість його населення за нього. Він глава держави, його обрали, і ми маємо це поважати. Ми не тільки маємо поважати це, ми маємо поговорити з ним», — Бертран Субеле.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr