ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерт із національної безпеки США: Погрожуючи демократії, Путін хоче «нашкодити» Україні, а не «домінувати»

Велика Епоха
Експерт із зовнішньої політики та національної безпеки США Гаррі Казіаніс на NTD Capitol Report, 15 лютого 2022 р. (Скриншот)

Експерт із загальних питань зовнішньої політики та національної безпеки США, старший директор Центру національних інтересів Гаррі Казіаніс сказав, що, зважаючи на все, Путін не хоче домінувати над Україною, а швидше завдати шкоди її збройним силам, зробивши її менш привабливою для Європейського союзу та союзників НАТО.

«Я не думаю, що Путін хоче повністю домінувати над Україною. Він просто хоче завдати їй шкоди», — сказав Казіаніс в інтерв'ю ведучому NTD Capitol Report Стіву Лансу 15 лютого.

Казіаніс сказав, що з огляду на нинішню ситуацію Путін навряд чи вторгнеться в Україну, але якщо він і нападе, то це буде швидко.

«Але я думаю, що те, що почнуть росіяни, буде дуже короткою, гострою війною, можливо, від тижня до двох тижнів. По суті, вони намагаються завдати шкоди збройним силам України, завдати шкоди її економіці настільки, щоб НАТО чи Європейський Союз ніколи не захотіли їх чіпати», — сказав Казіаніс. «І в цьому для Путіна є сенс, тому що він боїться сильної, динамічної демократії на своїх кордонах, інтегрованої до ЄС, інтегрованої до НАТО».

У минулому Москва вимагала, щоб Україна не вступала до НАТО, а Сполучені Штати та їхні західні союзники відкидали цю ідею.

За його словами, нові події говорять про те, що Путін хоче спробувати дипломатію, а не військові дії, щоб досягти бажаного в регіоні.

«Я думаю, що росіяни поки що утримаються. Є нещодавні кадри розмови президента Володимира Путіна з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, і Путін запитав Лаврова: чи є шляхи до дипломатії? ... Чи не втрачає він час? Насправді Лавров сказав, що вони ще не вичерпали всі дипломатичні шляхи. Тож, я думаю, це, можливо».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ Бразилії Карлосом Франком за підсумками переговорів у Москві, Росія, 30 листопада 2021 року. (Пресслужба МЗС Росії/AP)

Казіаніс не вважає, що вторгнення в Україну на користь Росії.

«Це було б катастрофою для його режиму, українці б боролися, билися вперто, програли б. Але в результаті це стало б матір'ю всіх повстанських кампаній, які знекровили б Росію».

Казіаніс висловив сподівання, що Путін не почне атаки, бо будь-яка помилка коштуватиме дорого і може зашкодити безневинним людям у прилеглих районах.

На цьому скриншоті показано місце падіння вертольота Мі-2 біля села Зайве на півдні Миколаївської області, 17 липня 2021 року. (Google Map/Screenshot via The Epoch Times)

«Я дуже, дуже сподіваюся, що це не входить до намірів Путіна, тому що небезпека тут не обов'язково пов'язана із російським вторгненням. Хоч би як це звучало, але це прорахунок», — сказав Казіаніс. «Я маю на увазі, не дай Боже, щоб у російської ракети виникла проблема із системою наведення, вона приземлилася в Польщі та вбила людей, що могло привести в дію п'яту статтю».

У п'ятій статті договору НАТО йдеться, що «колективна оборона означає, що напад на одного союзника розглядається як напад на всіх союзників».

У той час як Росія сконцентрувала близько 130 000 військовослужбовців, а також артилерію та іншу важку техніку неподалік кордону з Україною, Кремль неодноразово заперечував планування нападу, заявляючи, що військові пересування спрямовані на безпеку від агресії НАТО.

За матеріалами NTD