ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Санкції мають гарантувати, що Росія «відчує біль» — ірландський міністр ЄС

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін проводить нараду з членами Ради Безпеки у Москві, 21 лютого 2022 року. (Alexey Nikolsky/Sputnik/AFP via Getty Images)

Санкції Європейського союзу, запроваджені проти Росії, мають гарантувати, що країна «відчує біль», — заявив 22 лютого ірландський міністр у справах ЄС Томас Бірн.

«Ми повинні гарантувати, що Росія обов'язково відчує біль... і це станеться», — сказав Бірн журналістам. «Сьогодні те, що сталося, є кричущим порушенням міжнародного права, кричущим порушенням суверенітету України».

Коментарі Бірна прозвучали після того, як Євросоюз неодноразово попереджав, що готовий накласти «вагомі санкції», якщо Росія вдереться в Україну. Досі такі санкції не запроваджувалися через потенційні геополітичні наслідки, особливо через тісні енергетичні та торговельні зв'язки між ЄС та Росією.

За даними Євростату, Росія є п'ятим за величиною торговим партнером ЄС, з імпортом у 177,9 млрд доларів та експортом у 104,1 млрд доларів.

Ряд країн ЄС, таких як Німеччина та Чехія, також сильно залежать від російського газу. Росія залишалася найбільшим постачальником природного газу та нафтових олій в ЄС у 2021 році.

Однак у короткій заяві в понеділок голова Європейської ради Шарль Мішель і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявили, що вони «рішуче засуджують рішення президента Росії про визнання непідконтрольних уряду України районів Донецької та Луганської областей як незалежні утворення».

«Цей крок є брутальним порушенням міжнародного права, а також Мінських угод. Євросоюз відреагує санкціями проти тих, хто причетний до цього незаконного акту».

Псевдореспубліки ЛНР і ДНР утримуються сепаратистськими угрупованнями, що підтримуються Росією. Путін також підписав указ, що дозволяє введення російських військ у цей район для проведення так званих миротворчих операцій.

Росія зосередила до 190 000 військовослужбовців, а також важке озброєння біля кордонів України, але заперечує плани вторгнення.

Міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер також заявив у понеділок телеканалу Bloomberg, що ЄС готовий запровадити санкції проти Росії, якщо вона вдереться до України, додавши, що надії на дипломатичне врегулювання кризи залишаються.

Санкції, які ЄС готовий запровадити, вплинуть на Росію та російську економіку, а також на інтереси Росії», — сказав Ле Мер.

«Один момент має бути дуже ясним: якщо Росія нападе на Україну, у нас є набір санкцій, які вдарять по російському народу, російській державі та російським економічним інтересам», — сказав він.

Проте інші члени ЄС застерігають від запровадження жорстких санкцій щодо імпорту енергоресурсів.

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі, чия країна імпортує 90 відсотків свого газу, а Росія є ключовим постачальником, заявив на пресконференції в Римі: «Ми обговорюємо санкції з ЄС, і під час цих обговорень ми виклали нашу позицію, що вони мають бути зосереджені на вузьких секторах без включення енергії».

Тим часом Сполучені Штати у понеділок оголосили про санкції щодо спірних територій України.

Білий дім заявив, що він «передбачав» такий крок з боку Путіна, і оголосив про негайні санкції за допомогою указу президента Джо Байдена.

«Указ Президента Байдена забороняє нові інвестиції, торгівлю та фінансування американськими особами у так званих ДНР та ЛНР», — йдеться у заяві прессекретаря Білого дому Джен Псакі.

«Цей указ також надасть повноваження для запровадження санкцій щодо будь-якої особи, яка діятиме в цих районах України... Ми також незабаром оголосимо про додаткові заходи, пов'язані з сьогоднішнім порушенням міжнародних зобов'язань Росії», — йдеться у заяві.

За матеріалами The Epoch Times USA