ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський дипломат каже: американським та британським шпигунам не можна довіряти

Велика Епоха
Російські морські піхотинці займають позиції під час російсько-білоруських військових навчань на полігоні Обуз-Леснівський у Білорусії. 19 лютого 2022 року. (Пресслужба Міноборони Росії через AP)

Високопоставлений російський дипломат сказав, що оцінкам розвідки США чи Великій Британії не можна довіряти через минулі помилки.

«Ми не довіряємо американській та британській розвідці, вони підводили нас, увесь світ, досить багато разів, достатньо згадати про зброю масового ураження в Іраку», — заявив заступник посла в ООН Дмитро Полянський в ефірі Sky News у неділю.

Полянський мав на увазі заяву офіційних осіб адміністрації Буша на початку 2000-х років про те, що тодішній іракський лідер Саддам Хусейн мав зброю масового знищення, що призвело до вторгнення США до Іраку в 2003 році. Американські війська не знайшли такої зброї, хоч і виявили старі запаси хімічної зброї.

Він також заперечив повідомлення про те, що біля кордону з Україною перебуває понад 150 тисяч російських солдатів. Полянський, як і інші російські офіційні особи, заявив, що його країна просто проводить військові навчання.

Проте держсекретар США Ентоні Блінкен під час інтерв'ю CNN у неділю зазначив, що ці військові навчання викликають занепокоєння. Після того, як російські та білоруські офіційні особи оголосили про продовження спільних військових навчань, Блінкен заявив, що Сполучені Штати стурбовані тим, що це може призвести до можливого вторгнення.

«Ми бачили це за останні кілька днів. Тепер вони виправдовують продовження «навчань», які, за їхніми словами, мають закінчитися зараз, «нескінченне продовження цих навчань», ситуацією на сході України, яку вони створили, продовжуючи нагнітати напруженість», — сказав він.

В інтерв'ю Блінкен сказав, що останніми днями Росія збільшила чисельність своїх військ до більш ніж 150 000 осіб у порівнянні з менш ніж 100 000 кілька місяців тому.

«Все це, поряд з операціями під хибним прапором, які ми спостерігали у вихідні дні, говорить нам про те, що план дій, який ми виклали, просувається вперед», — сказав Блінкен.

Випадки обстрілів через лінію, що розділяє українські війська і сепаратистів у цьому регіоні, що підтримуються Росією, які були епізодичними в минулому, різко почастішали минулого тижня і продовжилися в неділю.

Президент Росії Володимир Путін та його французький колега Еммануель Макрон обговорили під час телефонної розмови у неділю необхідність активізації пошуку дипломатичних рішень ескалації кризи на сході України, йдеться у заяві Кремля.

В інтерв'ю Sky Полянський заявив, що Путін хоче найближчим часом зустрітися із західними лідерами, щоб «подивитися, що ми можемо зробити для безпеки та гарантій абсолютно законних інтересів Росії».

Щодо військових навчань, Білорусь не повідомила, як довго російські війська в Білорусі, чисельність яких, за оцінками НАТО, становить 30 000 осіб, можуть тепер залишатися в країні, що межує з Україною на півночі.

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що метою розширених навчань є «забезпечення адекватного реагування та деескалація військових приготувань недоброзичливців поблизу наших спільних кордонів».

За матеріалами The Epoch Times USA