ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

9000-річна святиня, що майже ідеально збереглася, виявлена в пустелі Йордану

Велика Епоха
Два різьблені стоячі камені у віддаленому місці епохи неоліту у східній пустелі Йорданії. (Tourism Ministry via AP)

Група йорданських та французьких археологів заявила у вівторок, що вони знайшли святиню віком приблизно 9000 років у віддаленому місці епохи неоліту у східній пустелі Йорданії.

Ритуальний комплекс був знайдений у неолітичному таборі поряд з великими спорудами, відомими як «шуліки пустелі» або масові пастки, які, як вважають, використовувалися для загону диких газелей на бійню.

Такі пастки складаються з двох або довших кам'яних стін, що сходяться до огорожі, і зустрічаються в пустелях Близького Сходу.

«Це унікальне місце, перш за все, через його збереження», — сказав йорданський археолог Ваель Абу-Аззіза, керівник проєкту. «Йому 9000 років, і все було майже непошкодженим».

Два різьблені стоячі камені у віддаленому місці епохи неоліту у східній пустелі Йорданії. (Tourism Ministry via AP)

Усередині храму знаходилися два різьблені стоячі камені з антропоморфними фігурами, один з яких супроводжувався зображенням «шуліки пустелі», а також вівтар, вогнище, морські раковини та мініатюрна модель пастки для газелі.

У заяві дослідників говориться, що святиня «проливає зовсім нове світло на символіку, художнє вираження, а також на духовну культуру цих досі невідомих неолітичних народів».

Близькість місця до пасток передбачає, що мешканці були спеціалізованими мисливцями і що пастки були «центром їхнього культурного, економічного і навіть символічного життя в цій маргінальній зоні», — йдеться у заяві.

До складу групи входили археологи з Йорданського університету Аль-Хусейн бін Талал та Французького інституту Близького Сходу. Місце було розкопане під час останнього сезону розкопок у 2021 році

За матеріалами The Epoch Times USA