• Археологи знайшли підтвердження одному з біблійних оповідань?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 21 червня 2015 року

Держава царів Давида і Соломона, описана в Біблії, дійсно могла існувати — про це свідчать знайдені дослідниками глиняні печатки від документів. Раніше історики вважали, що в описані часи державні утворення на тих землях навряд чи були.

Загалом було знайдено шість печаток, які були створені у 10 столітті до нашої ери. Їх використовували для того, щоб скріплювати офіційні папери, так само, як пізніше для цих цілей використовували сургучні печатки, говорить Джиммі Хардін, ад’юкт-професор антропології та культури Близького Сходу з Університету штату Мічиган.

На двох зі знайдених печаток — булл — є відбитки, які свідчать про те, що вони використовувались для пломбування документа. На двох інших — часткові відбитки, а ще на двох таких відбитків не було. Дві булли були почорнілі від вогню, а на одній була дірочка, через яку протягували стрічку, яка зв’язувала документи.

«Це, мабуть, єдині відомі приклади булл з 10-го століття [до н.е. — авт.], що робить це відкриття унікальним», — говорить Джиммі Хардін.

Таким чином, стверджують археологи, досліджуване селище Хірбет Саммейлі, що на межі давніх Філістії та Юдеї, було не просто поселенням, жителі якого займались виключно сільськогосподарською діяльністю. В ньому велася й адміністративна і політична активність.

Дослідники підкреслюють, що знайдені булли належать до другого періоду Залізної доби і підтверджують існування в ті часи держави Давида і Соломона, яку багато науковців сучасності відносили до вигаданих, а особи царів — до легендарних персонажів.


Читайте також:
Давньоримські гладіатори виявились вегетаріанцями
Трепанація черепа у давній Америці: як робили такі операції?
Багдадська батарейка: давні люди користувались електроенергією?
Незвичайні поховальні обряди різних народів світу: які вони?
В Україні розкопали трипільський храм віком 6 тисяч років
Неймовірна пам'ятка зі списку ЮНЕСКО: прадавні хмарочоси

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...