• Дослідники знайшли тюрму, в якій тримали юного Дракулу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 жовтня 2014 року
В Туреччині в ході проведення реставраційних робіт в давньому замку у Токаті науковці натрапили на кілька невідомих раніше підземних ходів та камер. В одній з них утримувався у XV столітті як заручник відомий пізніше своєю жорстокістю правитель Валахії Влад Дракула.

Руїни Токатського замку, як виявилося, оточені тунелями. Під час робіт зі зміцнення оборонних бастіонів споруди дослідники несподівано натрапили на кілька невідомих раніше підземель, військове сховище, складські приміщення та секретний тунель.

На час ув’язнення у Токатському замку Влад ІІІ Цепеш, або Дракула, був ще дитиною. Народився він, за свідченням істориків, між 1428 і 1431 роками, а поміщений до в’язниці був у 1442 році. Разом із братом Раду він був поневолений османами — юнаків тримали у заручниках, щоб мати вплив на їхнього батька, правителя Валахії, Влада ІІ Дракула. Звільнені вони були тільки після смерті батька в 1447 році.

«Важко сказати, в якій камері утримувався Дракула, але він був тут», — говорить дослідник Ібрахім Четін, який працює на розкопках. За його словами, велика кількість підземних ходів та сховищ була виявлена в ході дослідження, і виглядають вони дуже загадково.

Ув’язнення зробило хлопця безжальним і виростило в ньому ненависть до турків, стверджують дослідники. Відома історія про те, як Влад ІІІ Цепеш використав під час бою прийом психологічної атаки — виставив на огляд османського війська, що наступало, 20 тисяч чоловік, посаджених на коли.

Ім’я Дракул або Дракула — «дракон» — Влад отримав від свого батька, який був членом елітного лицарського ордена Дракона, створеного імператором Сигізмундом Люксембургом у 1408 році.


Читайте також:
Єгиптолог розкрив таємницю зникнення 50-тисячної давньої армії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...