• У Хорватії знайшли високотехнологічну піч віком 6,5 тисяч років

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 14 вересня 2014 року
Під час розкопок стоянки доби неоліту у Хорватії дослідники натрапили на піч віком 6,5 тисяч років, технологія спорудження якої є дуже вдалою для тих часів. Вона нагадує популярні у Європі теплозберігальні духовки AGA, і, окрім приготування їжі, слугувала для опалення приміщення.

Відкриття було зроблене на стоянці Бапска поблизу сучасного кордону із Сербією.

Оскільки самі будівлі того часу споруджували із деревини, а крівлю робили із соломи, закрита кам’яна піч була необхідністю для того часу. За припущенням дослідників, така піч грілася цілий день у холодний період року — навіть коли вогонь не був розведений, вуглини всередині неї тліли і піч тримала тепло.

Коли люди приходили додому, в їхніх оселях було тепло завдяки теплій печі. Крім того, вона слугувала для приготування їжі та підігріву води.

«Вона постійно грілася, і коли жителі повертались додому після роботи в полі, вони їли гарячу їжу, приготовану у печі, милися в теплій воді, і йшли спати у кімнаті, нагрітій тією ж піччю. Вона така сама, як деякі кухонні печі в наші дні», — говорить дослідник Марсель Бурич із відділу доісторичної археології факультету філософії Загребського університету.

Окрім самої печі, на стоянці археологи розкопали інші цікаві речі — роги оленів, що зберігались в оселі і могли бути першими бойовими трофеями, а також виплавлений шматок заліза. Останній цікавий тим, що спростовує загальну думку про те, що виплавляти залізну руду люди навчились набагато пізніше.


Читайте також:
Маловідома пам'ятка зі списку ЮНЕСКО: глиняні хмарочоси
Неймовірні споруди, знайдені на дні морів: Топ-7
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...