• Відео з космосу передали лазером на Землю

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 15 червня 2014 року

В НАСА розробили і успішно протестували новий тип передачі даних з орбіти на Землю — лазерний. Таким чином можна досягти значно більшої швидкості передачі інформації, але одночасно з цим такий метод вимагає надточних приладів.

Сфокусований лазерний сигнал дозволяє передавати дані зі швидкістю, більшою від 10 до 1000 разів за нинішню швидкість передачі даних, для якої використовується радіосигнал.

Перші випробування революційної розробки пройшли успішно: за один сеанс дослідникам вдалося 2 рази передати з орбіти на земну станцію відеоролик високої якості під назвою «Hello World!». Максимальна швидкість передачі інформації становила 50 Мегабіт за секунду.

Відеоролик, який звичайними методами передачі завантажувався б 10 хвилин, був прийнятий лише за 3,5 секунди. Загалом експериментальний сеанс передачі сигналу тривав 148 секунд. Нанолазер, який використовувався при цьому, має розмір у 1550 нанометрів.

Загалом процес передачі сигналу за допомогою лазера вимагає надзвичайної точності. Космічна станція рухається по орбіті зі швидкістю 28 тисяч кілометрів на годину, тому лазер має щомиті змінювати приціл. Це можна порівняти із тим, як складно було б вказувати лазерною указкою на кінчик волосини людини, що перебуває в русі. Проте із поставленою задачею дослідники успішно впорались.

Підписатися:

Коментарі