ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вчені знайшли ефективний спосіб добувати паливо з води

Велика Епоха
Як отримувати енергію із відновлюваних джерел, і до того ж без великих витрат і шкоди для довкілля? На це питання намагаються знайти відповідь науковці різних країн, і схоже, що цього разу вони підійшли дуже близько до цілі.

Фото: Alain Herzog/EPFL/LPI
Фото: Alain Herzog/EPFL/LPI
Дослідники із Федеральної політехнічної школи Лозанни, Швейцарія, знайшли ефективний спосіб отримувати водень із сонячної енергії та води. А точніше — значно удосконалили вже відомий. Шляхом електролізу із використанням нової технології на водень можна перетворити до 12,3% сонячної енергії, що є на сьогоднішній день дуже високим показником.

Перевагою розробленого методу є також те, що електроди, які використовуються в ході електролізу, в ньому виготовлені зі звичайних, не рідкісних, металів — нікелю та заліза. Крім того, перетворення сонячної енергії на водень робить можливим її зберігання. А під час горіння в котельні або у двигуні таке екологічне паливо виділяє тільки водяну пару.

Для отримання водню інженери поєднали фотоелементи, які перетворюють сонячне світло на електроенергію, із електролізом, а високої ефективності роботи приладу досягли завдяки використанню в ньому поглиначів із перовськіту. За словами науковців, показник у 12,3% перетвореної на водень сонячної енергії з часом навіть вдасться перевершити.

Слід зазначити, що розробка швейцарських вчених дуже нагадує аналогічні пошуки американських дослідників з Університету Колорадо.


Читайте також:
Неймовірні технічні винаходи, зроблені студентами: ТОП-10
Удосконалений робот від Honda вразив публіку на Міжнародному автошоу