• Що означає незрозумілий звук, що лунає з надр Тихого океану

  • Середа, 1 квітня 2015 року
З надр Тихого океану надходить незрозумілий звук, походження якого дослідники пояснити не можуть.

Вперше він був зафіксований у 1991 році. Стверджують, що він не схожий на перемовини китів або на звуки, які надходять від суден.

Незрозумілий звук назвали «Unsweep» («висхідний виток»). Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) описує його як шум, що складається із ряду висхідних звуків тривалістю по кілька секунд кожен.

Нижче наведений аудіо запис загадкового океанічного шуму, пришвидшений у 20 разів.


До 1991 року в ході спостережень, які проводили військово-морські сили США, подібний звук зафіксовано не було.

Звук лунає постійно, а пік його прийшовся на 1994 рік. З тієї пори його гучність пішла на спад, хоча його все ще можна почути, повідомляє NOAA. Ще відмічено, що посилення загадкового звуку припадає на весну та осінь, а це явище у свою чергу може дати підказку про його джерела.

На відміну від шуму вулканічної активності та перемовин китів, незрозумілий звук із надр Тихого океану є рівномірним.

Наразі дослідники мають кілька припущень про його походження. За одним із них, такий шум створений взаємодією води з лавою на океанічних глибинах. Відповідно до іншого — це може бути шум, пов’язаний із течіями та вітром, однак така версія не пояснює, чому до 1991 року подібні звуки не спостерігалися.

Раніше в океанах фіксували й інші звуки незрозумілого походження, проте пізніше їхні джерела були виявлені. Таким був гучний шум під назвою «Bloop», який, як виявилось, був спричинений таненням льоду та його тріскотом в цьому процесі.

Тара МакАйзек, Велика Епоха 


Читайте також:
Науковці розкрили загадку каменів, що рухаються
Історичні знімки проливають світло на танення льодовиків Гренландії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...