• В Англії археологи розкопали поховання закоханого подружжя

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 21 вересня 2014 року
Справжнє кохання триває все життя, а деяке… навіть довше. При розкопках давньої каплиці в англійському графстві Лестершир археологи натрапили на незвичайне поховання — скелети в ньому тримали один одного за руки протягом останніх 700 років.

Щасливе подружжя, вірогідно, не хотіло, щоб навіть смерть розлучила їх. Поховані вони були на кладовищі біля каплиці Моррелла, яка в 14 столітті могла бути місцем паломництва.

Керівник розкопок Вікі Скор говорить: «У Лестері ми і раніше бачили подібні скелети, коли пару ховали в одній могилі. Головне питання в тому, чому вони поховані саме там?» Науковець пояснює, що велика церква стояла поруч у Хеллетоні, і незрозуміло, чому ці люди були поховані не на тому кладовищі.

Дослідники навіть висловили припущення, що ховали біля каплиці Моррелла тих, кому відмовила у похованні церква — злочинців, хворих або іноземців. Загалом на старовинному кладовищі знайшли останки 11 людей, які, як показав аналіз, жили у 14 столітті. Всі вони були поховані за християнським звичаєм: могили були орієнтовані зі сходу на захід.

Каплиця, біля якої було влаштоване поховання, діяла протягом довгого періоду часу, про що свідчать знайдені під час розкопок срібні монети, пенні, 12—16 століть. Збереглися також частини стін та кахельна підлога культової споруди. Загалом місцевість, яку досліджували археологи, була заселена людьми принаймні з римського періоду.


Читайте також:
Незвичайні поховальні обряди різних народів світу: які вони?
Давній портрет шукає хазяйку-мумію
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...