• В Україні розкопали трипільський храм віком 6 тисяч років

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 25 жовтня 2014 року
У Кіровоградській області українські археологи розкопали залишки 6-тисячолітнього храму доби Трипільської культури.

prehistoric-temple-ukraine-1.jpg

Фото: Михайло Відейко, Наталія Бурдо/Інститут Археології НАНУ

У культовій споруді того часу виявили рештки численних тваринних жертвоприношень, а також фрагменти незвичайних глиняних фігурок. Ці фігурки, схоже, зображали людей, але мали оригінальний вигляд — носи у них скоріше нагадували дзьоби, а дірки-очі були несиметричними.

ukraine-temple-figurines-6.jpg

Фото: Михайло Відейко, Наталія Бурдо/Інститут Археології НАНУ

ukraine-temple-figurines.jpg

Фото: Михайло Відейко, Наталія Бурдо/Інститут Археології НАНУ

Серед інших цінних знахідок — золоті схожі на пружини прикраси, які, вірогідно, носили на волоссі. Вдалося виявили також велику кількість глиняних фішок, які використовувались для ігор, повідомляє видання LiveScience.

ukraine-temple-figurines-7.jpg

Фото: Михайло Відейко, Наталія Бурдо/Інститут Археології НАНУ

ukraine-temple-discoveries-8.jpg

Фото: Михайло Відейко, Наталія Бурдо/Інститут Археології НАНУ

Незважаючи на те, що коли трипільці покидали свої помешкання і переходили обживати інше місце, вони випалювали все, створене ними, ці артефакти збереглися досить добре.

Сам храм стояв у великому трипільському поселенні того часу, яке розгорнулось на 238 гектарах і мало більш ніж 1200 будинків та 50 вулиць.

Культова споруда трипільців мала значні розміри: 60 на 20 метрів і зовні була оточена галереєю. Другий поверх храму був поділений на 5 залів, стіни і підлога яких були пофарбовані у червоний колір. Як пояснюють археологи, це створювало особливу атмосферу для церемоній.

На облаштованій на другому поверсі платформі археологи знайшли безліч кісток ягнят, яких приносили у жертву. Загалом у храмі таких платформ-жертовників було вісім.


Сім інших вівтарів розміщувались на першому поверсі. Був у храмі і внутрішній двір, на якому знову ж таки знайшли велику кількість кісток тварин та уламків кераміки.

Дослідження проводилось фахівцями Інституту археології Національної академії наук України під керівництвом Михайла Відейка та Наталії Бурдо. Розкопки стоянки Трипільської доби поблизу села Небелівка на Кіровоградщині ведуться вже багато років.


Читайте також:
Дві трипільські експедиції з трьох працювали цього року за іноземні кошти
Всього зробити неможливо — французький меценат в Україні
Про «чорну» археологію та підробки в колекції Ющенка розповів експерт
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...