ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Борис Джонсон закликав «не допустити нової Ялти 1945 або нового поділу нашого континенту на сфери впливу»

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон прибуває рейсом до Мюнхена, Німеччина, 19 лютого 2022 року. (Matt Dunham/PA)

Російське вторгнення в Україну шокує весь світ, включаючи Східну Азію та Тайвань, заявив у суботу прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, виступаючи за єдність на Мюнхенській конференції безпеки.

Назвавши цей момент «моментом крайньої небезпеки», Джонсон сказав, що не зовсім ясно, які наміри президента Росії Володимира Путіна, але «знаки похмурі».

Попри сподівання, що «дипломатія та діалог» можуть розрядити напруженість, «ми також маємо бути неухильно чесними щодо ситуації сьогодні, коли понад 130 000 російських військовослужбовців збираються на кордонах України і коли понад 100 батальйонних тактичних груп загрожують європейській країні», — сказав він.

Це сталося після того, як лідери сепаратистів на сході України, які підтримуються Росією, оголосили повну військову мобілізацію, а також після того, як президент США Джо Байден заявив, що, на його думку, Путін вирішив атакувати Київ найближчими днями.

Москва неодноразово відкидала звинувачення у планах вторгнення в Україну.

Джонсон пригрозив запровадити санкції щодо російських фізичних осіб і компаній і «розкрити матрьошки російських компаній та юридичних осіб, щоб знайти в них кінцевих бенефіціарів», якщо вторгнення почнеться.

Він також закликав світових лідерів об'єднатись проти загрози.

«Якщо вторгнення в Україну відбудеться і якщо Україна буде захоплена, ми станемо свідками руйнування демократичної держави, країни, яка була вільною протягом цілого покоління, з гордою історією виборів», — сказав він.

«І щоразу, коли західні міністри відвідували Київ, ми запевняли народ України та її лідерів, що ми з чотирьох сторін підтримуємо їхній суверенітет та незалежність».

Джонсон сказав, що ці слова здадуться «порожніми», «безглуздими» та «образливими», якщо Захід відвернеться, коли суверенітет та незалежність України будуть поставлені під загрозу.

«Якщо Україна зазнає вторгнення, шок рознесеться по всьому світу, і ці відлуння будуть чутні у Східній Азії, вони будуть чутні на Тайвані», а також у Японії та Австралії, сказав він, додавши, що ризик полягає в тому, що «люди зроблять висновок, що агресія оплачується, і що сила це право».

Він закликав лідерів «не допустити нової Ялти чи нового поділу нашого континенту на сфери впливу».

Ялтинська конференція 1945 року, на якій Сполучені Штати, Великобританія та Радянський Союз обговорили повоєнну реорганізацію Німеччини та Європи, передувала холодній війні між капіталістичним західним блоком та комуністичним східним блоком.

Джонсон попередив, що російська агресія не зможе відтіснити НАТО, а лише приверне додаткові підкріплення до східного флангу альянсу.

Джонсон наголосив, що НАТО має «мирний і оборонний» характер і стверджував, що посилення її присутності у Східній Європі останніми роками стало відповіддю на провокацію Путіна.

Джонсон додав, що якщо Росія вирішить вдертися в Україну, «ми на цій конференції не повинні сумніватися в тому, що в наших спільних інтересах, щоб Росія зрештою зазнала поразки і було видно, що вона зазнала невдачі».

За матеріалами The Epoch Times USA