ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Google призупиняє рекламу, яку фінансує держава Росія, у тому числі на YouTube

Велика Епоха
Фото: Aleksei/Adobe Stock

Google призупинив продаж усієї онлайн-реклами в Росії, у тому числі на своїй платформі YouTube, повідомила компанія у четвер.

«У зв'язку з надзвичайними обставинами ми зупиняємо продаж реклами Google в Росії, — йдеться в заяві Google, що надійшла до редакції The Wrap. — Ситуація розвивається швидко, і ми продовжимо ділитися оновленнями, коли це буде потрібно».

Представник компанії повідомив, що призупинення поширюється на сайти російських державних видавців, програми, канали YouTube та рекламодавців.

The Epoch Times звернулася за коментарем до представника Google.

Раніше цього тижня Google заблокував контент російських державних ЗМІ RT та Sputnik по всій Європі.

У заяві компанії йдеться про те, що вона негайно блокує канали YouTube, пов'язані з цими двома ЗМІ в ЄС, у зв'язку з ескалацією конфлікту в Україні.

«Це продовження нашого безстрокового призупинення монетизації російських ЗМІ, що фінансуються державою, на наших платформах, і воно означає, що таким ЗМІ, як RT, не дозволяється монетизувати свій контент або розміщувати рекламу на наших платформах», — йдеться у повідомленні в блозі компанії.

До цього Google заборонив RT і Sputnik, а також декільком іншим російським каналам, заробляти гроші на рекламі на своїх сайтах, у додатках та відео на YouTube відповідно до нещодавніх санкцій ЄС.

Компанія також додала оновлення Sensitive Event, яке блокує рекламу, пов'язану із конфліктом. Мета оновлення — «забезпечити безпечну рекламну екосистему» ​​під час подій зі «значною соціальною, культурною чи політичною дією, таких як цивільні надзвичайні ситуації, стихійні лиха, надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров'я, тероризм та пов'язані з ним дії, конфлікти чи масові акти насильства» .

«Від сьогоднішнього дня, у зв'язку з подіями, що продовжуються (війна в Україні), ми зупиняємо показ реклами в ЗМІ, які фінансуються державою Російська Федерація», — йдеться в оновленні компанії.

Інші сервіси Google, такі як карти та YouTube, залишаються доступними в Росії і продовжують «надавати доступ до глобальної інформації та перспектив», — заявили в компанії.

Раніше в четвер газета Wall Street Journal повідомила, що Роскомнагляд зажадав від Google припинити показ онлайн-відеореклами, яку він назвав «неправдивою політичною інформацією» про Україну, спрямовану на «дезінформацію російської аудиторії» про події, що відбуваються в країні.

За даними видання, наглядовий орган стверджує, що відеосервіс YouTube компанії Google «проводить великі рекламні кампанії з дезінформації російської аудиторії», які, за його словами, «спрямовані на створення спотвореного сприйняття поточних подій» та розпалювання протестів.

За останні дні тисячі людей заарештували в Росії за протести проти військового вторгнення в сусідню Україну.

У середу заступник голови Роскомнагляду Вадим Суботін заявив, що Росія розглядає можливість внесення змін до законодавства, які дозволять їй блокувати Google, якщо він не дотримується внутрішнього законодавства про інтернет.

"Чинне законодавство не передбачає блокування [Google], воно передбачає накладення адміністративного штрафу", — цитує Олександра Жарова російське інформаційне агентство Інтерфакс.

«Але ви розумієте, що якщо ми зайдемо в глухий кут, то на законодавчому рівні у нас є всі можливості вирішити це питання. Якщо держава бачить, що якась іноземна компанія не дотримується російського законодавства послідовно і систематично, то держава вносить зміни до законодавства, а за недотримання російського законодавства можливе жорсткіше покарання — наприклад, блокування», — сказав Суботін.

Передбачувана вимога російського регулятора є частиною ширших репресій Кремля щодо того, що він вважає «неофіційним» висвітленням вторгнення в Україну.

У п'ятницю парламент країни збереться на спеціальне засідання, щоб розглянути питання про легалізацію законопроекту, згідно з яким такі повідомлення вважатимуться злочином, який карається позбавленням волі на строк до 15 років.

За матеріалами: The Epoch Times USA