ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Конгресмен Іветт Херрелл заявила, що вона вносить законопроект, який надасть притулок канадським далекобійникам

Велика Епоха
Поліція заарештовує демонстранта, який виступає проти мандатів COVID-19 у Оттаві, 18 лютого 2022 року. (Andrej Ivanov/AFP)

Член палати представників Іветт Херрелл заявила, що вона вносить законопроєкт, який надасть тимчасовий притулок особам, які беруть участь у протестах канадських далекобійників.

«Так само як ми надаємо притулок політичним в'язням, ми повинні зробити те саме для далекобійників, які зазнали насильства, у яких було конфісковано майно та заморожено їхні банківські рахунки урядом, який швидко стає ганьбою для вільного миру», — сказала Херрелл у заяві в Твіттер у суботу.

За даними поліції, з 18 лютого в Оттаві заарештували близько 200 протестувальників. Проте, особливо з боку Консервативної партії Канади, звучали побоювання, що уряд прем'єр-міністра Джастіна Трюдо заграє з тиранією щодо протестів.

«Я вношу закон, який тимчасово надасть притулок невинним канадським протестувальникам, яких переслідує їхній власний уряд. Ми не можемо мовчати, коли з нашими північними сусідами так погано поводяться», Конгресмен США представить законопроект, що пропонує притулок канадським далекобійникам

Минулого тижня Трюдо став першим канадським прем'єр-міністром, який задіяв Закон про надзвичайні ситуації, який дає уряду додаткові повноваження для припинення протестів та блокад. У своєму повідомленні у Твіттері Трюдо заявив, що далекобійники здійснюють «незаконні блокади та окупації», які «представляють загрозу для робочих місць та громад, і вони не можуть продовжуватись».

Поліція стикається з демонстрантами в Оттаві 19 лютого 2022 року. (Alex Kent/Getty Images)
Поліцейський розбиває вікно вантажівки, коли поліція розганяє демонстрантів у Оттаві 19 лютого 2022 року. (Dave Chan/AFP via Getty Images)

Починаючи з 18 лютого в Оттаві, поліція наступала на протестувальників, збиваючи декого з ніг. Деякі поліцейські були добре озброєні, зокрема штурмовими гвинтівками. Тамара Ліч, одна з організаторів «Конвою свободи», мала постати перед судом 19 лютого після арешту за звинуваченням у підбурюванні до скоєння правопорушень.

Один з організаторів «Конвою свободи» Кріс Барбер, який також був заарештований, постав перед судом в Оттаві 18 лютого. Головуючий суддя звільнив Барбера під заставу у розмірі 100 000 доларів і за умови, що він залишить Онтаріо і не буде публічно підтримуватиме «Конвой свободи».

У Сполучених Штатах деякі офіційні особи заявили, що вони стурбовані тим, що аналогічні протести можуть статися у Вашингтоні, округ Колумбія.

Поліція Капітолію США заявила, що їм відомо про плани прибуття колони вантажівок до округу Колумбія того тижня, коли президент Джо Байден має виступити з Посланням про становище в країні.

За матеріалами The Epoch Times USA