ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Антивоєнний лист російських архітекторів було видалено з мережі (ФОТО+ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид на зруйнований центр міста Харкова, Україна, 01 березня 2022 року. (Фото: PavelDorogoy/depositphotos.com)

Початковий варіант тексту листа прибрали, ймовірно, у зв'язку зі зміною російських законів. До вилучення під ним підписалося понад 6800 людей.

Після вторгнення в Україну архітектори з Росії опублікували онлайн відкритий лист, у якому висловили протест військовим діям та закликали до мирного вирішення політичних питань.

Харків після ракетного обстрілу російською окупаційною армією, 03 березня 2022 року. (Фото: Fotoreserg/depositphotos.com)

Автори листа наголосили, що «повагу сусідів неможливо завоювати силою чи руйнуванням». Вони також вважають, що такі дії протистоять самій суті професії архітектора в будь-якій країні, тому що відбирають у людей можливість жити, творити та зберігати здоров'я, комфорт і безпеку.

Імпровізоване ліжко у сховищі – підвалі житлової будівлі, Київ, 25 березня 2022 року. (Фото: Ukrinform/depositphotos.com)

Проте 4 березня листа вже було видалено, зникли і всі зібрані під ним підписи.

Текст залишився на сайті archi.ru лише для ознайомлення та у відредагованому вигляді. Наприклад, слово «війна», вочевидь, скрізь було замінено словом [спецоперація] у квадратних дужках.

Вид на зруйнований центр міста Харкова, Україна, 01 березня 2022 року. (Фото: PavelDorogoy/depositphotos.com)

Наразі пікети проти війни відбуваються у багатьох містах Росії, проте найчастіше правоохоронці затримують учасників цих мітингів як порушників.

У мережі також з'явилося відео, на якому видно, як людина у поліцейській формі стирає ногою напис «НЕТ ВОЙНЕ», зроблений на снігу біля пам'ятника. За інформацією tvk6.ru, це було зроблено у Красноярську. За нанесений «шляхом видалення снігового покрову» напис та «дискредитацію збройних сил Росії» дівчині загрожує 30 тис. рублів штрафу.

Читайте далі:

Художники світу створюють зворушливі мурали на підтримку України