ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Республіка Молдова посідає перше місце в Європі за кількістю українських біженців, які вона приймає

Велика Епоха
Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців (gov.md)

З початку війни в Україні на територію Республіки Молдова в'їхали понад 136 380 громадян.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надаватиме пряму фінансову підтримку біженцям з України на території Молдови. Своєю чергою, молдавська влада забезпечила необхідні умови для отримання людьми переказів безпосередньо на карти, відкриті в місцевих банках. Про це рішення було оголошено у п'ятницю на зустрічі прем'єр-міністра Наталії Гаврилиці із Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Верховний комісар зазначив, що з початку війни в Україні влада та народ Республіки Молдова виявили безпрецедентну мобілізацію для надання допомоги біженцям в Україні. Водночас пропорційно до своєї території та населення, Республіка Молдова посідає перше місце в Європі за кількістю українських біженців, які вона приймає.

«За весь досвід УВКБ ООН ми не зустрічали такої співпраці з боку уряду та такої відкритості для вирішення проблем, пов'язаних із великим потоком біженців», — сказав Філіппо Гранді.

«Ми розраховуємо на підтримку наших зовнішніх партнерів у подоланні цієї проблеми. Ми робимо все можливе, щоб допомогти громадянам України, які перебувають у Республіці Молдова, навіть попри те, що наші ресурси обмежені. Наразі місця для розміщення достатньо, але зі зростанням хвилі біженців нам потрібна підтримка в управлінні транзитом людей та фінансова допомога для подолання гуманітарних та економічних наслідків війни у сусідній країні», — сказала Наталя Гаврилиця.

Верховний комісар Філіппо Гранді повідомив прем'єр-міністру, що планує розширити команду УВКБ ООН у Молдові, щоб посилити підтримку уряду у подоланні гуманітарної кризи.

Також обговорювалася можливість створення гуманітарних коридорів до країн ЄС, які готові прийняти біженців з України, особливо найуразливіших категорій — людей з особливими потребами, дітей-інвалідів або дітей-сиріт.

4-5 березня у Молдові перебував із візитом Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді. Серед іншого, чиновник ознайомиться з думкою влади Кишинева на пропозицію програми термінової міжнародної допомоги на суму 1,7 мільярда доларів, спрямовану на підтримку консолідованих дій, які необхідно вжити для забезпечення ефективного реагування на гуманітарну кризу.

З початку війни в Україні на територію Молдови в'їхали понад 136 380 громадян, з яких близько 69 тисяч залишили Республіку Молдова через ділянку кордону з Румунією. Водночас у країні залишаються ще 61 570 громадян України, зокрема 23 179 неповнолітніх. З них 1 759 подали прохання про надання притулку.

За матеріалами Epoch Times România