ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін попередив, що безпольотна зона матиме «колосальні, катастрофічні наслідки»

Велика Епоха
Володимир Путін розмовляє зі співробітниками компанії «Аерофлот» у Московській області в Росії 5 березня 2022 року. (Russian Pool via AP)

Якщо якась країна чи організація виступить за закриття неба над Україною, це буде розцінено Росією як втручання у російсько-український конфлікт, заявив Путін 5 березня.

«Тепер ми чуємо, що небо над Україною має бути закрите», — сказав Путін, додавши, що «будь-який рух у цьому напрямку розглядатиметься нами як участь у збройному конфлікті того боку, з території якого виникне загроза для наших військовослужбовців».

«Вони відразу ж будуть розглядатися нами як учасники військового конфлікту, і неважливо, членами якої організації вони є», — сказав Путін у виступі перед пілотами-курсантами «Аерофлоту» у Підмосков'ї.

Після вторгнення російських військ на територію України 24 лютого українські чиновники закликали міжнародні організації ухвалити рішення про закриття неба над Україною.

Колишній президент України Петро Порошенко у суботу сказав журналістам, що це дозволить захистити громадянське населення. «Нам потрібно це негайно, нам потрібно це зараз, щоб не дозволити Путіну знищити весь світ».

Але США та інші офіційні особи Північноатлантичного альянсу (НАТО) відмовилися, заявивши, що вони не є частиною війни.

«Ми не є частиною цього конфлікту і несемо відповідальність за те, щоб він не загострився і не поширився за межі України», — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі в п'ятницю.

«Ми розуміємо ваш відчай, але ми також вважаємо, що якщо зробимо це, то спровокуємо великомасштабну війну в Європі, в яку буде залучено набагато більше країн, а це принесе набагато більше страждань», — додав він.

Держсекретар США Ентоні Блінкен на окремому брифінгу заявив, що члени НАТО «несуть відповідальність за те, щоб війна не вийшла за межі України».

«Єдиний спосіб забезпечити закриття неба — це послати літаки в повітряний простір України і збивати там російські літаки, а це може призвести до розгортання війни в Європі», — сказав Блінкен.

Президент США Джо Байден заявив, що він не хоче, щоб Сполучені Штати вступали у пряме зіткнення з Росією за умови, що російські війська не нападуть на жодного члена НАТО.

Путін також сказав курсантам-пілотам, що вторгнення Росії виправдане тим, що кілька російськомовних громадян було вбито на Донбасі, у східній частині України, де останніми роками йшли бойові дії, і тим, що Україна хотіла створити ядерну зброю. Українські офіційні особи заявили, що вторгнення було необґрунтованим, і звинуватили російські війська у скоєнні воєнного злочину.

«Наші хлопці, які зараз там воюють, ризикують своїм життям, вони ризикують життям заради нашого майбутнього, заради майбутнього наших дітей», — сказав Путін. «Це цілком очевидно».

Путін також заявив, що санкції Заходу проти Росії «схожі на оголошення війни», повідомляють державні ЗМІ.

Джел Філліпс сприяв написанню цієї статті.

За матеріалами The Epoch Times USA