ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна вдячна Австралії за військову та гуманітарну допомогу

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський виступає на 76 сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку 22 вересня 2021 року. (Eduardo Munoz/Pool via Reuters)

Президент України Володимир Зеленський, у телефонній розмові з прем'єр-міністром Скоттом Моррісоном, висловив глибоку вдячність Австралії за військову та гуманітарну допомогу, після вторгнення російських військ до його країни.

У суботу ввечері пан Зеленський написав у Твіттері, що він поінформував пана Моррісона про перебіг війни, «а також про ризики для людей та навколишнього середовища у зв'язку із загрозою для українських ядерних та хімічних об'єктів».

Міністр закордонних справ Меріс Пейн раніше висловила занепокоєння Австралії у зв'язку з обстрілом та пожежею в будівлі поряд із Запорізькою атомною станцією, у п'ятницю.

Пожежа була ліквідована, і міжнародні експерти-ядерники пізніше заявили, що об'єкт безпечний, і жодних стрибків радіації не зафіксовано.

Згідно з офіційним звітом про розмову, пан Зеленський сказав, що він глибоко цінує військову та гуманітарну підтримку з боку Австралії, на що Моррісон відповів йому, що Австралія виступає на боці України проти агресії та не спровокованого нападу Росією.

Прем'єр-міністр також високо оцінив неймовірну мужність України та засудив дії Росії від імені всіх австралійців.

Австралія також підтримує резолюції в Організації Об'єднаних Націй та дії Міжнародного кримінального суду на підтримку України.

Уряд повідомив пенсійним фондам, що він «дуже сподівається», що ті переглянуть свої інвестиційні портфелі та позбудуться будь-яких російських активів.

Наразі ліберальний сенатор Джеймс Патерсон, який очолює об'єднаний парламентський комітет з розвідки та безпеки, перебуває в офіційній поїздці до США, під час якої він був поінформований у Вашингтоні та Організації Об'єднаних Націй.

Він каже, що є певний обережний оптимізм у зв'язку з разючою єдиною відповіддю, яку світова спільнота дала Росії та президенту Путіну.

«Була виявлена неймовірна рішучість щодо запровадження максимально високих витрат для Путіна та його наближених, щоб стримати і збити його з цього курсу дій і, сподіваюся, змусити їх переглянути курс дій, який вони розпочали», — сказав сенатор Патерсон у програмі каналу Sky News «Недільний порядок денний».

Представник федеральних лейбористів з питань оборони Брендан О'Коннор також заявив у програмі, що уряд Австралії вчинив правильно, приєднавшись до засудження та вживши відповідних заходів, які включають надання летальної та не летальної допомоги Україні.

«Ми, звичайно, сподіваємося, що завдяки таким діям ми побачимо кінець цього насильства та конфлікту, і поки ми не побачимо чогось подібного, нам потрібно посилювати тиск», — сказав О'Коннор.

«Якщо уряд має інші варіанти, крім посилення санкцій, чи то націлювання на олігархів або надання летальної допомоги через НАТО, Лейбористська партія підтримує це».

По материалам The Epoch Times USA