ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Студенти створили будиночок на колесах для комфортних подорожей на сонячній енергії (ФОТО)

Велика Епоха

У світі електротранспорту з'явилася ще одна дивовижна новинка — будинок на колесах Stella Vita. Його сконструювали студенти Технологічного університету Ейндховена.

Фото: TU Eindhoven/Bart van Overbeeke/bd.nl32

Будинок є повністю незалежним від зовнішніх джерел електроенергії та рідкого палива. Завдяки автономній сонячній електростанції він може повністю забезпечувати себе електроенергією для повноцінного функціонування.

На електриці будинок на колесах не лише пересувається. Виробленої сонячною станцією енергії вистачає для того, щоб мешканці такого будинку могли дивитися телевізор, приймати душ, заряджати свої девайси тощо.

Фото: TU Eindhoven/Bart van Overbeeke/bd.nl32

Запас ходу Stella Vita складає понад 700 км. Справжня мрія для мандрівника, який хоче поїхати подалі від цивілізації, але не відмовляти собі в комфорті.

Ентузіасти, які створили «сонячний» будинок на колесах, на цьому не зупинилися. Вони планують здійснити на ньому довгу подорож, вирушивши з Ейндховена і доїхавши до іспанського міста Тарифи, яке знаходиться на півдні країни.

Фото: TU Eindhoven/Bart van Overbeeke/bd.nl32

Загалом довжина маршруту становитиме близько трьох тисяч кілометрів, і всю цю відстань можна буде подолати, користуючись лише електроенергією від автономної сонячної станції. Жодних шкідливих викидів в атмосферу та підзарядок на станціях для електрокарів у дорозі.

Своєю подорожжю розробники хочуть продемонструвати найширші можливості використання сонячної енергії. Студенти планують завітати в університети й державні установи, а також зустрічатися з представниками бізнесу. Вони хочуть відвідати багато красивих місць, і все це на невеликому будинку на колесах.

Фото: TU Eindhoven/Bart van Overbeeke/bd.nl32

Послання талановитих молодих людей просте і зрозуміле. Сонце є невичерпним джерелом енергії, проте людство сьогодні використовує лише мізерну її частину, віддаючи перевагу нафті та іншим джерелам, запаси яких поступово зменшуються. Перехід на електрику, що виробляється сонячними станціями, дав би людям можливість не перейматися тим, що цей цінний ресурс колись вичерпається.

Фото: TU Eindhoven/Bart van Overbeeke/bd.nl32

Читайте далі:

Створено будиночок, який можна брати на велосипедну прогулянку