ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прем'єр-міністр Австралії сказав, що партнерство Пекіна і Москви викликає жах

Велика Епоха
Китайський лідер Сі Цзіньпін та президент Росії Володимир Путін у Москві, 5 червня 2019 року. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool, File)

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон сказав, що від партнерства між Пекіном і Москвою "стигне кров". Він також заявив, що європейським та індо-тихоокеанським країнам дуже важливо зберігати ясність погляду на поточний клімат глобальної безпеки.

Виступаючи 7 березня в Інституті Лоуї, Моррісон підкреслив, що він глибоко стурбований подібністю, яку бачить між автократичними режимами в Індо-Тихоокеанському регіоні та російською владою.

"Я вжахнувся, коли говорив з іншими лідерами про розмови, які вони вели з президентом Путіним з цих питань, а їм читали досить довгу лекцію про націоналістичні устремління Росії та про те, що по праву належить їм", - сказав прем'єр-міністр Скотт Моррісон.

"Це відлуння з аналогічними рисами між автократичними режимами в Індо-Тихоокеанському регіоні та російською владою, від якого стигне кров у жилах", - сказав Моррісон, виступаючи 7 березня в Інституті Лоуї.

"Тому я вважаю, що ми повинні бути нескінченно пильними в цьому питанні, і це дуже важливо для Австралії. Ми не можемо відступити від цього. Я знаю, що це має наслідки. Я знаю, що це означає, що ми стали мішенню. Але ми повинні ясно дивитися на загрози у нашому власному регіоні та на те, що відбувається в Європі”.

Моррісон також відкинув повідомлення ЗМІ про те, що Путін поводиться ірраціонально або що це прийом Москви, щоб отримати перевагу в якихось переговорах.

"Ми чуємо теорії: "Просто він збожеволів". Ні, це не так", - сказав Моррісон. "Він автократ, і він слідує своїм планам. І для всіх нас на Заході і в більш широкому сенсі, я вважаю, ми повинні зрозуміти, що автократи не грають за тими самими правилами, що й інші. Їхнє мислення зовсім інше".

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон виступає перед ЗМІ, оголошуючи про санкції щодо вищих російських чиновників. Сідней, Австралія, 23 лютого 2022 року. (Steven Saphore/AFP via Getty Images)

Моррісон також дорікнув комуністичному Китаю у лицемірстві з приводу нападу Росії на Україну, зазначивши, що Пекін нещиро "претендує" на роль великої держави, підтримуючи Росію шляхом послаблення обмежень на постачання пшениці та уникаючи засудження її дій.

Проте прем'єр-міністр також зазначив, що партнерство обумовлене скоріше зручністю, ніж стратегією.

"У Китаю та Росії досить цікава історія взаємодії. Я не думаю, що в цьому плані щось змінилося. Але, схоже, відбувається деяка зміна в тому світовому порядку, до якого вони прагнуть, порівняно з тим, що існував після закінчення Другої світової війни. І ми бачили, як це розвивалося протягом довгого часу. Так що я міг би описати їхні взаємини як відносини між зручними попутниками", - сказав він.

Моррісон також сказав, що реакція міжнародної спільноти на будь-яке вторгнення на Тайвань значно відрізнятиметься від ситуації в Україні.

Його коментарі пролунали у відповідь на те, що Пекін зміцнює стосунки з Москвою.

Associated Press повідомило 8 березня, що міністр закордонних справ китайського комуністичного режиму Ван І заявив, що відносини Китаю з Москвою є "залізними" і що це "одні з найважливіших двосторонніх відносин у світі".

За матеріалами Epoch Times USA