ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай звинувачує НАТО у доведенні напруженості між Росією та Україною «до межі»

Велика Епоха
Дії НАТО під керівництвом США довели напруженість у відносинах між Росією та Україною до «переломного моменту», заявив у середу офіційний представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь

На щоденній пресконференції він закликав Сполучені Штати серйозно поставитися до побоювань Китаю та уникати утиску його прав чи інтересів у вирішенні проблем України та зв'язків із Росією.

Китайська критика на адресу НАТО прозвучала в умовах, коли Пекін демонстрував солідарність із Кремлем, а не з Україною, закривавленою російськими ракетами та танками. Пекін відмовився засудити вторгнення і заявив у понеділок, що його дружба з Москвою залишається «твердою, як скеля», попри міжнародне засудження Росії.

Щобільше, пекінський режим прямо зацікавлений у підтримці добрих відносин із Путіним, оскільки він може отримати вигоду з економічної кризи в Росії, спровокованої економічними санкціями. Серед іншого Китай розглядає можливість купівлі або збільшення частки в російських енергетичних та сировинних компаніях, таких як гігант ПАТ «Газпром» і виробник алюмінію United Co. Rusal International PJSC, за словами людей, знайомих із питанням, повідомляє Bloomberg.

За матеріалами Epoch Times România