ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канада передає Україні спеціалізоване обладнання на суму 50 млн доларів

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо покладає квіти до меморіалу «Платформа номер 17» на станції міської залізниці Grunewald у Берліні, Німеччина, 9 березня 2022 року. (The Canadian Press/Adrian Wyld)

Канада спрямовує ще 50 мільйонів доларів у вигляді спеціалізованого обладнання, включаючи камери спостереження канадського виробництва для безпілотників, щоб допомогти Україні захиститися від російського вторгнення, заявив прем'єр-міністр Джастін Трюдо.

Трюдо зустрівся у Берліні з канцлером Олафом Шольцем. Вони обговорили питання, що стосуються переважно реакції у відповідь на дії Росії та поточних потреб у підтримці України. Перебуваючи в Берліні, він повідомив телефоном президента України Володимира Зеленського про додаткову допомогу.

«Ми отримали низку спеціалізованого обладнання, включаючи камери, які використовуються в безпілотниках, які виробляє канадська компанія, і які ми зможемо почати відправляти найближчими днями в Україну», — сказав Трюдо під час пресконференції із Шольцем.

Раніше Канада заявляла, що постачає бронежилети та шоломи, а також зброю на суму понад 10 мільйонів доларів, таку як кулемети, ракетні установки та ручні гранати.

Трюдо визнав, що доставити обладнання до України було нелегко.

«На кордонах є проблеми з безпечною доставкою обладнання українцям», — сказав він. «Але ми працюємо над цим разом із партнерами та союзниками, які стикаються з логістичними проблемами, реальними, але не непереборними».

Трюдо також сказав, що Зеленський ухвалив запрошення виступити перед парламентом Канади. У вівторок президент України виступив перед парламентом Великої Британії.

У Твіттері Зеленський повідомив, що розмова з Трюдо була присвячена тому, як посилити санкції та тиск на Росію.

«Домовилися про подальші дипломатичні кроки», — сказав він. «Канада виступає за Україну. Ми відчуваємо це щодня».

Це була перша розмова Трюдо з українським лідером за останні шість днів. Трюдо високо оцінив стійкість та лідерство Зеленського, коли його війська намагаються протистояти вторгненню найбільшої армії в Європі.

Дзвінок пролунав за 14 днів після того, як російські війська вдерлися в Україну. За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, загинуло понад 400 мирних жителів.

У вівторок Зеленський опублікував нове відео, на якому він стоїть біля офісу президента у Києві перед купою мішків із піском, кількома автомобілями та засипаними снігом ялинками.

«Пішов сніг. Ось така весна», — лагідно сказав він. «Ну яка війна, така і весна. Сувора. Але ми переможемо».

Це був другий відеозапис Зеленського за 24 години, очевидно, щоб розвіяти будь-які сумніви щодо того, чи він покинув місто.

Трюдо відвідав берлінську платформу номер 17, меморіал, присвячений залізничній станції, з якої 50 000 євреїв було депортовано до гетто, трудових та концентраційних таборів під час Голокосту.

Візит був знаменним з огляду на те, що президент Росії Володимир Путін помилково виправдав свій напад на Україну тим, що, за його словами, він намагається врятувати країну від нацистів.

Зеленський – єврей.

Під ясним блакитним ранковим небом Трюдо урочисто пройшов сталевою платформою вокзалу у супроводі невеликої свити, до якої входили гід, посол Канади в Німеччині Стефан Діон та міністр закордонних справ Мелані Жолі.

Після покладання квітів до меморіальної дошки Трюдо на мить замовк і перехрестився перед відходом. Він не став спілкуватися із репортерами.

Розмова Трюдо з Шольцем стала першою їхньою особистою зустріччю з того часу, як Шольц у грудні змінив на посаді канцлера Ангелу Меркель.

Вони обговорили необхідність негайного припинення вогню в Україні та бажання закінчити війну без подальшої ескалації. Вони також говорили про енергетичну безпеку в Європі, яка значною мірою залежить від російської нафти та газу, та про намір скоротити російський імпорт на дві третини до кінця цього року.

Розмова про енергетику була зосереджена переважно на розвитку чистих технологій і майбутніх продажах Німеччини водню канадського виробництва.

Технології та розробки водневого палива все ще знаходяться на ранніх стадіях в обох країнах.

Трюдо також виступив із зовнішньополітичною промовою на Мюнхенській конференції з безпеки у Берліні.

Офіс прем'єр-міністра повідомив, що Трюдо також зустрінеться з віцепрезидентом США Камалою Харріс у Польщі у четвер увечері, щоб обговорити ситуацію в Україні.

За матеріалами The Epoch Times USA