ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Джонсон попереджає Китай не «потурати» російському вторгненню в Україну

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон виступає під час весняної конференції шотландських консерваторів 2022 року у виставковому центрі в Абердіні, північно-східна Шотландія, 18 березня 2022 року. (Andy Buchanan/AFP via Getty Images)

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав китайський режим не «потурати» вторгненню Росії в Україну, яке він назвав боротьбою «між добром і злом».

В інтерв'ю газеті The Sunday Times, Джонсон сказав: «У зв’язку з тим, що іде час і зростає кількість російських злодіянь, я думаю, що людям стає все важче і політично ніяково активно чи пасивно потурати вторгненню Путіна».

«Наразі перед людьми, які думали, що зможуть перечекати цей час, які думали, що зможуть десь відсидітися в стороні, – стоять серйозні дилеми».

Він сказав, що, на його думку, Комуністична партія Китаю (КПК) починає "сумніватися" щодо своєї позиції з приводу війни.

Китайський лідер Сі Цзіньпін та президент Росії Володимир Путін входять до зали для переговорів у Кремлі в Москві у 2019 році, фото з архіву. (Олександр Земляниченко/AP Photo)

Джонсон сказав, що він «ніколи не бачив такого різкого поділу між добром та злом».

І додав, що президент Росії Володимир Путін «намагається знищити безневинне цивільне населення», а його «варварська агресія... нагадує про найпохмуріші дні Другої світової війни».

Прем'єр-міністр вважає, що "розуміння людьми змінюється" у міру продовження конфлікту.

Він сказав: «Я вважаю, що деякі країни спочатку думали, що військова машина Путіна пройде як ніж крізь масло, що Київ скоро впаде, і це буде трагічно, але це буде блискавично».

«Зараз їх зневірили в цій ідеї. Я думаю, що для багатьох людей це був психологічний шок. Це було жахливе усвідомлення для людей, які, можливо, живуть ілюзіями. Доведеться по-новому подивитись на такі країни як Росія».

За останніми даними західної розвідки, китайський режим далеко не просто "зайняв позицію очікування" щодо війни в Україні.

За повідомленнями ЗМІ на початку цього тижня, уряд США повідомив своїх союзників, що КПК висловила готовність надати військову підтримку Росії у зв'язку з її вторгненням в Україну. Після цього Європейський Союз підтвердив, що бачив "достовірні докази" того, що КПК розглядає можливість відправки військової підтримки Росії.

18 березня президент США Джо Байден провів двогодинний відеодзвінок з китайським лідером Сі Цзіньпіном, під час якого Байден попередив Сі «про наслідки, якщо Китай надасть матеріальну підтримку Росії».

Сі та Путін оголосили про партнерство «без обмежень» на початку лютого, менш ніж за три тижні до вторгнення Москви. З того часу керівники американської розвідки попереджали, що найближчим десятиліттям співпраця між Китаєм і Росією розвиватиметься, оскільки ці дві країни прагнуть підірвати перевагу Сполучених Штатів у всьому світі.

За матеріалами The Epoch Times USA