ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад сотню тварин з України врятували польські волонтери

Велика Епоха

Поки війна продовжує спустошувати Україну, життя багатьох людей висить на волосині. Чимало біженців подолали великі труднощі та взяли із собою своїх вихованців. Іншим, на жаль, не так пощастило. Зрештою деякі домашні улюбленці опинилися на самотині та в небезпеці.

Відважні активісти й ветеринари продовжують, ризикуючи життям, дбати про цих тварин. Це роблять і добровольці з Польщі, які присвятили себе перевезенню тварин через кордон України.

«Мені дуже боляче бачити, як страждають ці тварини, адже люди часом забувають про домашніх улюбленців під час війни, що, на мою думку, є цілком закономірним явищем», — каже Конрад Кузьмінський, генеральний директор польської служби порятунку тварин Dioz.

З моменту повномасштабного вторгнення Росії за останні декілька тижнів Кузьмінський та його колеги врятували понад 100 тварин: собак, кішок, хом'яків, кроликів… навіть кілька рептилій. У притулок, що знаходиться недалеко від кордону, посипалися відчайдушні прохання про допомогу від українських громадян.

«На минулих вихідних мені зателефонував хлопець з України, і сказав, що живе один, але у нього є собака, і він хоче, щоб ми за нею наглядали, бо він збирається воювати з росіянами», — ділиться Кузьмінський. — Ми домовилися зустрітися просто за кордоном, і він плакав, передаючи мені свою собаку, але я запевнив, що ми доглянемо її, і він зможе забрати її, коли все закінчиться».

Кузьмінський каже, що він і його колеги безупинно та старанно працюють над забезпеченням безпеки тварин, що залишилися наодинці з жахом війни: «Ми відправляємо бригади до України щодня».

Доктор Радослав Федачінський із клініки для тварин ADA — серед тих, хто працює у тісному контакті з Кузьмінським. Він та інші ветеринари дбають про відновлення тварин після травм, які вони могли отримати до порятунку. Але незважаючи на всі зусилля, деяким тваринам так і не вдається допомогти.

«Це дуже боляче всім нам, хто працює з тваринами: ми хочемо їм допомогти, але в даному випадку у нас немає вибору, — пояснює Федачинські. — Деякі з собак чи інших тварин, яких ми отримуємо, настільки слабкі та виснажені, що ми нічого не можемо для них зробити. Це дуже сумно».

Ті тварини, що успішно пройшли лікування, після одужання віддаються на перетримку, а про тих вихованців, яких віддали господарі, волонтери піклуються доти, поки їх не вдасться повернути.

Під опікою організації знаходиться величезна кількість тварин, тому більшість з них проводять значну частину часу замкнені в ящиках і клітинах. Однак у них принаймні є можливість відновлюватися у відносно безпечному середовищі.

Дізнатися про те, як допомогти благодійній організації Dioz та фонду ADA, можна на їхньому веб-сайті або сторінці у Facebook.

Читайте далі:

Світ обурений злими діями Росії, але знизує плечима на дії Китаю