ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Євро зростає на тлі заяви Путіна про «певні позитивні зрушення» у переговорах з Україною

Велика Епоха
Міняйло перераховує банкноти у пункті обміну валюти в Анкарі, Туреччина, 11 листопада 2021 року. (Cagla Gurdogan/Reuters)

ЛОНДОН. Євро виріс у п'ятницю після того, як президент Росії Володимир Путін заявив про деякий прогрес у переговорах між Москвою та Україною.

Незважаючи на те, що Путін не повідомив жодних подробиць, євро виріс на 0,4 відсотка, до 1,1043 долара, за кілька хвилин після того, як на зустрічі зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком Путін сказав, що переговори продовжуються практично щодня.

«Є певні позитивні зрушення, мені про це говорять перемовники з нашого боку», — сказав Путін, не уточнюючи деталей.

Курс євро виріс на 0,25 відсотка, до 1,1023 долара, станом на 12:25 за Гринвічем, після того, як на тлі коливань у четвер він піднявся до 1,11215 долара.

Євро впав майже на 2 відсотки до долара США в березні після того, як Росія розпочала військову операцію в Україні минулого місяця. Однак у п'ятницю він уперше за п'ять тижнів досяг тижневого зростання.

«Хоча обидві сторони ще досить далекі від складання та підписання офіційного мирного договору, заголовки газет говорять про те, що намітився прогрес у спробі досягти врегулювання більш мирним шляхом», — повідомив Саймон Харві, голова відділу валютного аналізу Monex Europe.

Саме з цієї причини, після заяви Путіна, євро продемонструвало скромне зростання, додав він.

Після падіння до найнижчого рівня за останні два роки в понеділок на тлі зростання побоювань щодо стагфляції, викликаної війною в Україні, євро також знайшов деяку підтримку в заяві Європейського центрального банку про те, що він поступово згортатиме стимулювання економіки, відкриваючи можливість для підвищення відсоткових ставок до кінця 2022 року.

Долар виріс на 0,06% стосовно кошика його аналогів, індекс долара досяг 98,418. Курс японської єни, як і раніше, був близьким до п'ятирічного максимуму, піднявшись на 0,7%, до 116,88 єни, оскільки ринки готуються до посилення політики Федеральної резервної системи після оголошення даних про інфляцію в США.

І ФРС, і Банк Японії наступного тижня проведуть засідання з питань фінансової політики. Але, якщо ФРС майже напевно підвищить ставки з пандемічного мінімуму, то Банк Японії залишиться осторонь.

На тлі зростання цін на енергоносії норвезька крона, прив'язана до сировинних товарів, зросла на 0,7% до долара, до 8,8910 крони.

Війна в Україні також вплинула на фунт стерлінгів, який цього місяця впав на 2,3 відсотка до долара і досяг 16-місячного мінімуму в п'ятницю, після чого зріс на 0,3 відсотка, до 1,3117 долара.

Біткоїн виріс на 1,8 відсотка, до 40 000 доларів. Різке зростання зумовлене тим, що президент Джо Байден підписав у середу указ, який вимагає від уряду оцінити ризики та переваги створення цифрового долара центрального банку.

За матеріалами The Epoch Times USA