ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великобританія надішле більше зброї в Україну, збільшивши свій внесок у НАТО

Велика Епоха
Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес прибув для участі у щотижневому засіданні кабінету міністрів на Даунінг-стріт у Лондоні, 8 березня 2022 року. (Leon Neal/Getty Images)

Британський уряд відправить більше зброї в Україну і продовжить збільшувати свій внесок у НАТО, заявив міністр оборони Великобританії Бен Воллес.

Великобританія вже поставила Україні 2 000 нових легких протитанкових знарядь (NLAW), а також дрібнішу зброю та боєприпаси.

Виступаючи в середу у Палаті громад, Уоллес сказав, що Великобританія збільшила постачання зброї Україні у відповідь на "акти агресії з боку Росії, що продовжуються".

"Я можу повідомити Палаті громад, що на сьогоднішній день ми поставили 3615 одиниць НЛАУ і продовжуватимемо постачання", - сказав він, додавши: "Найближчим часом ми почнемо передачу невеликих партій протитанкових ракет Javelin".

У відповідь на прохання України уряд Великобританії також розглядає можливість надання високошвидкісних переносних пілотованих протиповітряних ракет Starstreak, повідомив Уоллес членам парламенту.

"Ми вважаємо, що ця установка не суперечить визначенню оборонної зброї, але дозволить українським силам краще захищати своє небо", - сказав він.

У зв'язку зі зростанням кількості жертв серед цивільного населення Уоллес заявив, що Великобританія збільшить фінансування України до 220 млн. фунтів стерлінгів (289 млн. доларів), що включає 120 млн. фунтів стерлінгів (158 млн. доларів) гуманітарної допомоги.

Військовослужбовець українських збройних сил цілиться із шведсько-британської зенітної ракетної установки легкої протитанкової зброї нового покоління (NLAW) під час навчань на полігоні Міжнародного центру з підтримки миру та безпеки, неподалік міста Львова на заході України, 28 січня 2022 року. (AFP via Getty Images)

Міністр оборони зазначив, що президент Росії Володимир Путін "не повинен і не може сумніватися в тому, що міжнародне співтовариство єдине проти його дій".

На додаток до прямої військової підтримки Україні, сказав він, Великобританія продовжить збільшувати свій внесок у колективну безпеку НАТО.

Він наголосив, що Великобританія "вносить свій внесок у надання військової підтримки та забезпечення впевненості своїм союзникам" і надає "значну повітряну міць НАТО", включаючи збільшення повітряного патрулювання.

Уоллес додав, що Великобританія готує понад 1 000 британських військовослужбовців для надання гуманітарної допомоги в країнах, що межують з Україною.

Раніше прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив парламенту: "Працюючи з нашими друзями та союзниками по всьому вільному світу, ми робитимемо ще більше найближчими днями, щоб захистити народ України".

Згідно з останніми розвідданими Міністерства оборони Великобританії (МО), українські міста продовжують зазнавати інтенсивних обстрілів, але російський наступ на Київ не досяг значного прогресу.

"Бої на північний захід від Києва продовжуються, російським силам не вдається досягти значного прориву", - заявили в МО.

"Міста Харків, Чернігів, Суми та Маріуполь залишаються в оточенні російських військ і продовжують зазнавати інтенсивного обстрілу.

"Українські засоби протиповітряної оборони, схоже, досягли значного успіху у боротьбі з сучасними бойовими літаками Росії, що, мабуть, не дозволило тим досягти якогось ступеня контролю над повітряним простором".

PA Media надала матеріали для цього звіту.

За матеріалами Epoch Times USA