ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Торгівля між Китаєм та Росією стрімко зросла на тлі війни в Україні

Велика Епоха
Контейнери складені у порту міста Ляньюньган у східній китайській провінції Цзянсу 7 березня 2022 року. (STR/AFP via Getty Images)

За останні два місяці зими динаміка зростання китайського експорту сповільнилася, проте його підтримало стрімке зростання торгівлі з Росією, що почалося під час розгорнутої нею війни в Україні, про що свідчать офіційні цифри, опубліковані 7 березня.

Об'єм експорту продукції за січень-лютий виріс на 16,3 відсотка в порівнянні з попереднім роком, перевищивши очікувані аналітиками 15,0 відсотків, повідомила в понеділок митна служба Китаю. Об'єм двосторонньої торгівлі з Росією за перших два місяці цього року виріс на 38,5 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — найвищий показник зростання з 2010 року і склав понад 26 мільярдів американських доларів, повідомляє South China Morning Post.

За даними китайської митниці експорт в Росію за перших два місяці виріс на 41,5 відсотка в порівнянні з попереднім роком і склав 12,6 мільярда доларів, перевищивши зростання обсягу продажів в інші країни, а імпорт з Росії виріс на 35,8 відсотка.

Китай був головним торговим партнером Росії впродовж останнього десятиліття, проте останній стрибок стався в період, коли економіка Росії опинилася під ударом міжнародних санкцій у зв'язку з нападом на Україну, у кінці минулого місяця.

В останні роки Пекін і Москва збудували тісні зв'язки з метою об'єднання проти США і їх союзників, а на початку минулого місяця вони оголосили про "безлімітне" партнерство і відсутність "заборонених" областей співпраці.

Китай зняв усі обмеження на імпорт пшениці з Росії, в перший же день її вторгнення, що цілком може підірвати західні санкції проти цього найбільшого виробника пшениці у світі.

Однак, вторгнення в Україну може завдати чималого збитків світовій економіці, у тому числі й китайській.

Днем раніше країна встановила плановий показник зростання ВВП на рівні 5,5% на цей рік, що є найнижчим плановим показником за останні десять років. Однак, цей рік дуже важливий з політичної точки зору для глави КПК Сі Цзіньпіна, оскільки він прагне до того, щоб восени бути обраним на безпрецедентний третій термін правління.

"Економічна стабільність повинна стати нашим головним пріоритетом", — заявив під час щорічного звіту про виконану роботу прем'єр Держради КНР Лі Кэцян в Пекіні 5 березня. Він сказав, що підтримувати стійке зростання експорту стає все важче, пояснюючи це "нестабільним, важким і невизначеним" зовнішнім середовищем, уникнувши таким чином згадки про кризу в Східній Європі.

В понеділок митна служба КНР повідомила, що за останні два місяці імпорт виріс на 15,5 відсотка, проте, за прогнозами він повинен був досягти 16,5 відсотка, водночас, в грудні цей показник складав 19,5 відсотка.

Урядові служби публікують зведені двомісячні дані, щоб приховати зниження показників торгової активності у зв'язку зі святкуванням Нового року за місячним календарем, яке може випасти на будь-який з місяців.

Зазвичай, під час тривалих новорічних свят активність на заводах значно сповільнюється, оскільки робітники повертаються у свої міста. Проте, упродовж останніх 3-х років багато людей залишаються на роботі через небезпеку COVID-19, а це означає, що деякі фабрики продовжують працювати.

За матеріалами The Epoch Times USA