ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай, який не засудив вторгнення Росії в Україну, переслідує свої нацменшини

Велика Епоха
Фермер та його син збирають бавовну на бавовняному полі в Шихезі, Сіньцзян, Китай, 22 вересня 2007. (China Photos/Getty Images)

Сполучені Штати закликають Китай вжити заходів для припинення расової та релігійної дискримінації в Сіньцзяні, про яку йдеться у щорічному звіті Міжнародної організації праці (ILO).

Китай використовує центри професійної підготовки та реабілітації для «політичного перевиховання», заснованого на адміністративному затриманні, йдеться у доповіді за 2022 рік, опублікованій Комітетом експертів ILO із застосування конвенцій та рекомендацій 10 лютого. У доповіді наголошується на «широко поширеній і систематичній» програмі, що передбачає широке використання примусової праці уйгурів та інших мусульманських меншин у сільському господарстві та промисловості на території Сіньцзяну.

Працюючи за межами регіону, «[уйгурські] робітники не мають свободи пересування, залишаються у гуртожитках і повинні використовувати контрольований транспорт для поїздок завод і назад. На них покладаються нездійсненні виробничі очікування та тривалі робочі години», — йдеться у звіті.

«Там, де зарплата виплачується, з неї часто роблять відрахування, які зводять зарплату майже нанівець», — заявила ILO, посилаючись на всесвітню профспілкову організацію. Вона закликала Китай «переглянути, скасувати та виправити свої закони та практику трудової дискримінації щодо расових та релігійних меншин у Сіньцзяні».

У прес-релізі від 10 лютого Державний департамент США відмітив публікацію звіту і закликав Китай зробити кроки, про які просив Комітет експертів, повторивши свій заклик до Пекіна припинити геноцид та інші зловживання, включаючи примусову працю уйгурів та інших мусульманських меншин у далекозахідному регіоні Сіньцзян.

У 870-сторінковому звіті (pdf) детально описані спостереження Міжнародної конфедерації профспілок (ITUC), що базується в Брюсселі, за останні кілька років і відомості про порушення прав профспілок на практиці на національному рівні в країнах по всьому світу.

«Близько 13 мільйонів представників етнічних та релігійних меншин у Сіньцзяні зазнають переслідувань за ознакою їхньої етнічної та релігійної приналежності з метою соціального контролю та асиміляції їхньої культури та самобутності», — йдеться у звіті.

Молодий уйгурський активіст тримає плакат з написом «Китай, де моя бабуся?!» під час демонстрації біля будівлі Міністерства закордонних справ у Берліні, де міністр закордонних справ Китаю мав провести переговори зі своїм німецьким колегою 1 вересня 2020 року. (Tobias Schwarz/AFP via Getty Images)

За даними ITUC, Китай називає свої заходи придушення, що включають табори примусової праці, які містять близько 1,8 мільйона уйгурів та інших мешканців регіону, «боротьбою з бідністю», «професійним навчанням», «перевихованням через працю» та «деекстремізацією».

Пекін називає уйгурів «екстремістськими терористами» та наголошує, що ці заяви «політично мотивовані».

Такі табори «займають центральне місце у програмі індоктринації, спрямованої на відділення та «очищення» етнічних та релігійних меншин від їхньої культури, вірувань та релігії», - показують результати дослідження. Вони також «характеризуються надзвичайними труднощами, відсутністю свободи пересування, фізичними та психологічними тортурами, обов'язковим професійним навчанням та фактично примусовою працею».

Закордонні поїздки, отримання паспорта, спілкування з людьми за кордоном або регулярні молитви — це може призвести до ув'язнення, за даними ITUC.

Крім в'язниць, на робочих місцях у Сіньцзяні та в інших частинах країни спостерігалося несправедливе ставлення до уйгурів, включаючи постійне фізичне та віртуальне спостереження, збільшений робочий день, урізання заробітної плати та позбавлення вільного вибору.

Щонайменше 80 000 уйгурів та інших робітників з-поміж етнічних меншин, згідно зі звітом, були насильно переселені на фабрики у східному та центральному Китаї в рамках офіційної схеми під назвою «Допомога Сіньцзяну». Ті, кого змушують покинути свої будинки, повинні підкоритися, інакше вони чи їхні сім'ї будуть покарані ув’язненням.

«Навіть без цих примусово організованих переміщень, уйгури все одно не змогли б знайти роботу за межами Сіньцзяну, оскільки їх зовнішність стала б підставою для поліцейського розслідування», — йдеться у доповіді з посиланням на ITUC.

«Для сприяння реалізації цих схем уряд пропонує стимули та податкові пільги підприємствам, які навчають та працевлаштовують ув'язнених; надаються субсидії для заохочення китайських компаній інвестувати та будувати заводи поблизу або на території таборів для інтернованих; надається компенсація компаніям, які сприяють переведенню та працевлаштуванню уйгурських працівників за межами Уйгурського регіону».

Кампанія комуністичної партії Китаю проти уйгурів у Сіньцзяні була названа «геноцидом» країнами та правозахисними групами, включаючи колишню та нинішню адміністрації США, а також парламенти Великобританії, Канади, Нідерландів, Литви, Бельгії та Чеської Республіки.

У грудні минулого року США «наклали торгові та інвестиційні обмеження на десятки китайських організацій у зв’язку з їхньою роллю у використанні біотехнологій та інших американських інновацій з метою зміцнення китайської армії та підвищення рівня порушень прав людини», повідомляє The Epoch Times.

Вашингтон стоятиме на своєму і працюватиме зі своїми союзниками, щоб покласти край примусовій праці і посилити міжнародні дії проти злочинів проти людяності в Сіньцзяні, які продовжуються, йдеться в заяві Держдепартаменту США.

За матеріалами The Epoch Times USA