П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Правозахисники звинувачують Китай у «незаконній» репатріації «втікачів»

Четвер, 20 січня 2022 року
Державний прапор Китаю біля входу до виконавчого комплексу Чжуннаньхай у Пекіні 18 травня 2020 року. (NICOLAS ASFOURI/AFP via Getty Images)

Китай використовує позасудові методи для репатріації «втікачів», які звинувачуються у корупції або інших злочинах, включаючи «незаконні операції» у закордонних країнах, йдеться у звіті йдеться неурядової правозахисної організації (НПО).

За даними асоціації Safeguard Defenders, яка базується в Мадриді і заснована Пітером Даліном, шведським активістом, який колись сидів у китайській в'язниці, «майже всі» з приблизно 10 000 осіб, офіційно повернутих до Китаю з 2014 року, були повернуті цими способами.

Ця цифра — лише «верхівка айсбергу», йдеться у дослідженні, опублікованому у вівторок.

Антикорупційна кампанія

Офіційно постраждалі є учасниками антикорупційної кампанії, започаткованої головою КНР Сі Цзіньпіном з метою очищення економічних та політичних кіл.

Але, за даними Safeguard Defenders, людей, які критикують Комуністичну партію Китаю (КПК), змушують повернутися до Китаю.

Щоб повернути всіх цих «втікачів», Пекін, крім класичних запитів про екстрадицію, використовуватиме позасудові методи.

Викрадення розшукуваних осіб

«Китайські агенти», зокрема, проводитимуть «незаконні операції» за кордоном під прикриттям, щоб переконати, залякати або навіть викрасти людей, які розшукуються, запевняють Safeguard Defenders. Згідно з дослідженням, у багатьох випадках китайська влада переслідує або навіть ув'язнює родичів цих «втікачів», які залишилися в Китаї, щоб підштовхнути їх до повернення в країну.

Деяких розшукуваних осіб також нібито заманювали до третіх країн за угодами про екстрадицію з Китаєм, щоб полегшити їхнє затримання.

Операція «Полювання на лисиць»

У 2014 році Пекін запустив операцію «Полювання на лисиць» з репатріації економічних злочинців. Потім він був інтегрований в операцію Sky Net, запущену у 2015 році і більшу з точки зору цільової аудиторії.

Китай звинувачують у кількох викраденнях людей.

У 2015 році Гуй Мінхай, китайсько-шведський громадянин, який продавав у Гонконгу книги з непристойним змістом про китайських лідерів, зник у Таїланді, а потім знову з'явився у китайській в'язниці.

У 2017 році мільярдер Сяо Цзяньхуа раптово зник із гонконзького готелю. Його місцеперебування досі невідоме.

Safeguard Defenders була заснована Пітером Даліном, шведським активістом, який раніше жив у Пекіні (2009-2016 рр.) для навчання правозахисників. Його було затримано на три тижні за підрив національної безпеки, а потім депортовано.

У своєму звіті НПО спиралася на власні інтерв'ю, офіційні китайські документи та статті з китайської та іноземної преси.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr