П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай платить впливовим особам у соціальних мережах США за просування Олімпійських ігор у Пекіні

П'ятниця, 17 грудня 2021 року
Логотип Олімпіади в Чонглі в провінції Хебей, Китай, 13 серпня 2020 року. (Ng Han Guan/AP Photo)

Пекін платить американським впливовим особам у соціальних мережах у рамках кампанії з просування зимових Олімпійських ігор на тлі хвилі дипломатичного бойкоту із боку Заходу.

Зимові Ігри 2022 року, які приймає Пекін, відбудуться з 4 по 20 лютого.

Згідно з контрактом з китайським консульством у Нью-Йорку на суму 300 000 доларів США, консалтингова фірма Vippi Media з Нью-Джерсі займатиметься маркетинговою кампанією до середини березня в Instagram, TikTok і на платформі Twitch.

Основна мета — представити сприятливий образ зимових Олімпійських ігор у Пекіні та відносин між США та Китаєм. Про це вперше повідомила OpenSecrets, вашингтонська некомерційна організація, яка відстежує дані про фінансування виборчих кампаній та лобіювання.

Vippi Media отримала від консульства авансовий платіж у розмірі 210 000 доларів, йдеться у декларації.

Китайське консульство доручило Vippi найняти вісім впливових осіб у соціальних мережах, які досягли певного рівня популярності. Для п'яти з них потрібно мінімум 100 000 передплатників, а трьох інших — щонайменше 500 000.

Згідно з контрактом від 22 листопада, вони мають опублікувати не менше 24 постів, присвячених Олімпійським і Паралімпійським іграм і китайській культурі, підготовці спортсменів у Пекіні, новим технологіям, що використовуються на Іграх, «зворушливим моментам» та історії Пекіна.

Приблизно п'ята частина постів має бути присвячена «співпраці та будь-яким позитивним моментам у відносинах Китаю та США». Як приклади в документі наводяться обміни на високому рівні та «позитивні результати», а також співпраця в галузі зміни клімату, біорізноманіття та нових джерел енергії.

Vippi Media відмовилася від коментарів

Ця кампанія в соціальних мережах активізувалася, коли Сполучені Штати оголосили дипломатичний бойкот Пекіну у зв'язку з придушенням у Сіньцзяні, і їхні союзники, включаючи Канаду, Австралію і Великобританію, пішли за цим кроком.

Акція протесту в Тайбеї проти Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні у День прав людини 10 грудня 2021 року. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

Пропаганда Пекіна

Витрати на кампанію — це лише невелика частина витрат китайського режиму на пропагандистські кампанії, які проводяться державними ЗМІ.

З травня по жовтень China Daily, англомовна газета, керована Пекіном, повідомила про витрати у розмірі понад 5,5 млн доларів на рекламу та розповсюдження газети серед західної аудиторії. З усім тим, операції в соціальних мережах є новий, більш економічно ефективний спосіб для режиму поширення та посилення прокитайських наративів у всьому світі.

Китайське консульство очікує, що до закінчення контракту 13 березня ці пости наберуть 3,4 млн переглядів, що майже вчетверо перевищує світовий тираж газети China Daily.

Режим вже давно використовує можливості соціальних мереж для поширення своїх наративів як усередині країни, так і за кордоном.

Минулого року документи, отримані The Epoch Times, показали, що режим використовує проксі-сторінки Facebook для відстоювання суверенітету Пекіна над самоврядним островом Тайвань і пропаганди гіпотетичного військового вторгнення.

Раніше цього місяця материнська компанія Facebook Meta заявила, що видалила близько 600 акаунтів, пов'язаних з Пекіном, які розповсюджували помилкові твердження про COVID-19 та інші антиамериканські повідомлення. Twitter окремо видалив загалом 2160 подібних облікових записів, які намагалися протистояти західній критиці порушень прав людини в Сіньцзяні.

CGTN, міжнародний підрозділ китайської державної телекомпанії CCTV, також ініціював у квітні двомісячну кампанію із залучення світових медіаталантів та знаменитостей соціальних мереж, які володіють англійською мовою. Учасникам, які посіли перше місце, пропонувався шанс стати «оповідачем» на неповний або повний робочий день у бюро CGTN у Вашингтоні, Лондоні та Найробі.

З минулого року щонайменше 14 впливових осіб розмістили на західних соціальних медіаплатформах контент, пов'язаний з Сіньцзяном, який відповідав офіційній версії Пекіна, а потім був використаний китайськими державними акаунтами на американських соціальних медіаплатформах у 556 повідомленнях, згідно з недавнім аналізом Policy Institute.

За матеріалами The Epoch Times USA