Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Китаї закликають запасатися продуктами

Середа, 10 листопада 2021 року

Дві бабусі з онуками на базарі — одна торгує, інша купує овочі на околиці Шанхая, Китай, 3 червня 2021 р. (Aly Song/File Photo/Reuters)

Напередодні зими китайська влада закликала громадян запастися продуктами першої необхідності у разі надзвичайних ситуацій. Про це оголосило Міністерство торгівлі 2 листопада.

В заяві міністерство зверталося до місцевої влади закупити овочі тривалого зберігання, зміцнити мережу екстреного постачання. Домашнім господарствам також рекомендувалося запастись продуктами першої необхідності. Оголошення відбулося після тривалої ситуації з нестачею постачань і різким зростанням цін на овочі, що викликала епідемія COVID-19 та зливи.

Відсутність пояснень щодо директиви викликала стурбованість у соцмережах Китаю. Де хто думає, що це викликано загостренням напруженості зі Тайванем, в той час, як інші кажуть, що люди поспішають запастися рисом, олією та сіллю.

«Як тільки вийшла ця новина, всі люди похилого віку поруч зі мною наче зійшли з розуму від паніки, скуповуючи все в супермаркеті», — написав користувач Weibo — китайського Twitter.

У місцевих ЗМІ також нещодавно опублікували списки товарів, якими рекомендували запастись. Це печиво, локшина швидкого приготування, вітаміни, радіоприймачі та ліхтарики.

У відповідь на зростальні спекуляції навколо оголошення міністерства торгівлі, підконтрольна компартії Китаю (КПК) газета The Economic Daily порадила користувачам мереж не накручувати себе, оскільки мета оголошеної директиви полягала в тому, щоб громадяни не були захоплені зненацька, якщо в якихось районах запровадять строгу ізоляцію.

Тим часом влада вже запровадила суворі обмеження на в'їзд та виїзд, щоб стримати нову хвилю епідемії COVID-19, що поширилася на північному заході та північному сході країни. Обмежувальні заходи вже спричинили перебої з постачанням продовольства.

Крім того, зливи на початку жовтня знищили всі посіви в Шаньдуні — найбільшому овочівницькому регіоні країни, що призвело до зростання цін на овочі, і ціни продовжують зростати.

Минулого тижня ціни на огірки, шпинат та броколі зросли більш ніж удвічі проти початку жовтня. Шпинат у торговому центрі в Шаньдуні коштував дорожче за свинину — 16,67 юаня ($2,60 або 68 грн) за кг.

Хоча в останні кілька днів ціни трохи впали, але економісти очікують значного збільшення інфляції на споживчі товари в річному обчисленні, яке почалося в жовтні.

 

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...