Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайський режим просуває військовий фільм з антиамериканськими настроями в річницю свого правління

Четвер, 14 жовтня 2021 року

Хлопчик позує перед постером фільму "Битва біля озера Чанцзінь" в кінотеатрі в Ухані, провінція Хубей, Китай, 2 жовтня 2021 року. (Getty Images)

Комуністична партія Китаю (КПК) під час минулих національних свят просувала фільм з антиамериканськими настроями і вихвалянням свого однопартійного правління.

КПК відзначила річницю початку свого правління в Китаї 1 жовтня, при цьому свято тривало до 7 жовтня. Під час семиденного свята, відомого як "Золотий тиждень", був посилений контроль над випуском фільмів і введена неофіційна заборона на іноземну продукцію, включаючи голлівудські блокбастери, оскільки партія прагне зберегти контроль над суспільними настроями, необхідними для захисту її правління.

Відповідно, вітчизняний фільм на тему Корейської війни став хітом кінопрокату, зібравши на восьмий день після виходу в прокат понад 465 мільйонів доларів, згідно з офіційними даними.

Тригодинний військовий фільм під назвою "Битва біля озера Чанцзінь" прославив перемогу китайських військ над військами ООН на чолі з США під час Корейської війни (1950-1953 рр.), більш відомої в США як битва при Чосінському водосховищу.

Багатонаціональні війська билися з озброєним повстанням північнокорейських військ на Республіку Корея, яке вважалося "порушенням світу ", згідно з резолюцією 84 Ради Безпеки ООН.

Взимку 1950 року тодішній лідер китайських комуністів Мао Цзедун відправив мільйони солдатів битися разом з північнокорейськими військовими проти американських, британських і південнокорейських військ.

Північнокорейські війська, зрештою, були відтіснені до 38-ї паралелі, яка з 1945 року розділяє Північну і Південну Корею. Війна неофіційно закінчилася три роки по тому в результаті припинення вогню, але без підписаного мирного договору. Пхеньян відкинув заклик Південної Кореї оголосити про офіційне закінчення Корейської війни.

Незважаючи на те, що Північній Кореї не вдалося захопити весь Корейський півострів за допомогою військової сили, Китай хвалився національної боротьбою як успішної "війною за опір агресії США і допомогу Кореї ", оскільки, за оцінками експертів, війна коштувала до 1 мільйона життів.

за даними державних ЗМІ, головний продюсер фільму заявив, що фільм, який фінансується урядом, отримав величезні інвестиції.

" Батьківщина не забуде " , — свідчить слоган фільму.

Хлопчик позує перед постером фільму "Битва біля озера Чанцзінь" в кінотеатрі в Ухані, провінція Хубей, Китай, 2 жовтня 2021 року. (Getty Images)

Ло Чанпін, колишній китайський журналіст, 6 жовтня заявив https://www.reuters.com/world/china/chinese-ex-journalist-detained-suspi... war-heroes-2021-10-08 / в соціальних мережах, що китайці "рідко замислюються про справедливість" війни. Потім він використовував жартівливий вираз, припускаючи, що солдати були дурнями, згідно з скриншотами повідомлення в соціальній мережі, доступ до яких більше неможливий.

Через ці коментарів поліція затримала Луо два дні по тому за підозрою в образі "героїв і мучеників" Корейської війни, повідомили державні ЗМІ.

Інший фільм з патріотичної тематики, схвалений до випуску під час свята, "Моя країна, мої батьки", був знятий спільно декількома китайськими знаменитостями, включаючи Чжан Цзиі, актрису, яка одного разу в 2018 році розкритикувала Dolce & Gabbana за "ганьбу самої себе" на тлі звинувачень у тому, що вона зганьбила Китай.

Критика з боку Чжан пішла після того, як італійський бренд модного одягу класу люкс опублікував в соціальних мережах рекламні відеоролики, в яких модель бренду вчиться користуватися паличками для їжі італійської кухні.

Однак китайські користувачі мережі побачили в цьому насмішку над китайською культурою, що незабаром викликало обурення по всій країні, включаючи заклики до бойкоту і скасування одного з найбільших шоу в Шанхаї.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...