П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Швейцарія: критика Комуністичної партії Китаю коштувала докторанту роботи

Понеділок, 30 серпня 2021 року

Студенти в університетському містечку, символічне зображення. (Karen Ducey/Getty Images)

На початку коронавірусної кризи докторант Університету Санкт-Галлена у Швейцарії розкритикував китайську комуністичну партію, і тим самим обтяжив себе непереборними проблемами.

Швейцарський докторант піддався тиску у швейцарському університеті після критики режиму в Пекіні. Професор, який керував його докторською дисертацією, припинив з ним кураторські відносини, і чоловік більше не зміг знайти місце в університеті.

Олівер Гербер [ім'я змінено] як учений проводив дослідження у сфері забруднення навколишнього середовища. Особливо його цікавив Китай. Китайський уряд надав йому стипендію і дозволило відвідувати курси в університеті в Ухані протягом трьох років.

Там він швидко зрозумів, що його думка викликає суперечки. Китайський професор розкритикував його роботу як "занадто критичну стосовно уряду". Коли він представив есе на тему уйгурських трудових таборів в провінції Сіньцзян, він отримав погану оцінку.

На Різдво, як повідомляє "Neue Zürcher Zeitung" (NZZ), він полетів до Швейцарії і не зміг повернутися в Ухань через кризу коронавірусу. Він почав спілкуватися в соціальних мережах за порадою своєї китайської подруги, щоб створити мережу на час після отримання докторського ступеня. У деяких твітах він розкритикував Комуністичну партію Китаю. У той час у нього було всього близько десяти підписників.

Навесні докторант несподівано отримав лист від свого професора. Вона отримала скаргу з Пекіна на його твіти. Побоюючись неприємних наслідків для своєї професійної кар'єри, професор різко припинила з ним кураторські відносини.

Незабаром після цього Гербер більше не зміг увійти у внутрішню мережу університету; здавалося, що його обліковий запис був заблокований. ІТ-технік сказав йому, що його облікового запису більше не існує. "Було відчуття, що мене виключили відразу", — сказав Гербер.

Гербер звернувся до свого батька, який найняв адвоката. У підсумку він відмовився від юридичної допомоги, бо не зміг знайти нового керівника. Після того, як університет не захотів його взяти, він став шукати роботу, яка не мала відношення до Китаю.

До цього дня Герберу важко змиритися з тим, що він міг втратити три роки досліджень через декілька критичних твітів. "Я не хочу піддавати себе цензурі", — сказав він, — "особливо у Швейцарії".

Стаття в NZZ підіймає високі хвилі

Стаття в NZZ викликала фурор на національному та міжнародному рівні, пише St. Galler Tagblatt. У соціальних мережах багато хто критикував керівництво університету і професора перед китайською комуністичною партією. Їх звинувачували в нестачі мужності та навіть боягузтві.

У своїй першій заяві університет заперечує будь-яку відповідальність. У другій заяві він оголосив про проведення зовнішнього розслідування інциденту і про те, що робоча група вивчить, чи існують "потенційні сфери нападу" на свободу викладання і досліджень. Крім того, штаб-організація Swissuniversities отримала підтримку від HSG в розробці керівних принципів для всієї Швейцарії у співпраці з Китаєм.

Університет Санкт-Галлена підтримує 15 угод з університетами Китаю. "Ми вважаємо за необхідне запропонувати нашим студентам можливість закінчити гостьові семестри в Китаї", — заявили в університеті.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...