Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай імпортував майже чверть світового експорту сухого молока в 2020 році

Четвер, 30 вересня 2021 року

Жінка годує дитину, яка страждає від каменів у нирках після вживання зіпсованого сухого молока, в дитячій лікарні Ченду 22 вересня 2008 року в Ченду, провінція Сичуань, Китай. (China Photos/Getty Images)

Китай імпортував майже чверть світового експорту сухого цільного молока у 2020 році. Китайські жителі, які страждають від постійних виявлень забруднень в сухому молоці вітчизняних марок, зберігають стійку залежність від іноземних брендів.

Попит Китаю на імпортне сухе молоко продовжував зростати і в 2021 році. Китайський імпорт сухого молока в перші два квартали 2021 року зріс на 34 відсотки в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, і понад 90 відсотків обсягу було імпортовано з Нової Зеландії, йдеться в доповіді російського міністерства.

У доповіді також наголошується, що в 2020 році на світовий експорт сухого молока, масла і сиру Китай імпортував відповідно 13 відсотків, 9 відсотків і 4 відсотки.

Після пандемії COVID-19 попит на молочні продукти в Китаї різко зріс через віру в їх "властивості, що підвищують імунітет", повідомляє South China Morning Post.

За даними Головного митного управління Китаю, у 2020 році Китай імпортував 1,31 мільйона тонн сухого молока на суму 8,356 мільярда доларів США.

Довіра стимулює попит і ціну

Після того, як 22 китайські компанії були викриті в додаванні меламіну, хімічного продукту, токсичного для здоров'я людини, який штучно підвищує рівень білка в тестах на харчування в молочні суміші для немовлят, що тепер пов'язано з отруєнням 300 тисяч дітей і шістьма смертями немовлят, іноземні марки сухого молока вважаються "набагато більш надійними", — сказав South China Morning Post Ден Ванг, китайський аналітик з Economic Intelligence Unit.

В результаті скандалу у 2008 році у багатьох немовлят, які споживали сухе молоко, вироблене китайською компанією Sanlu Group, розташованої в Шіцзячжуане, провінція Хебей, розвинулися камені в нирках, що послужило приводом для розслідування, в ході якого в сухому молоці Sanlu Group були виявлені меламін або цианурова кислота.

Відомо, що меламін і цианурова кислота, що потрапили в кров, викликають порушення роботи нирок. За даними Управління з контролю за продуктами і ліками США, щоденне споживання меламіну не повинно перевищувати 0,063 мг на кілограм маси тіла.

Sanlu Group заявила, що забруднене сухе молоко було проблемою тільки для однієї партії, близько 700 тонн якої надійшло на ринок. Але після розслідування було виявлено, що кілька партій, вироблених 22 з 109 молочних компаній Китаю, містили різну кількість меламіну.

За даними Міністерства охорони здоров'я Китаю, 296 000 дітей захворіли через вживання забрудненого сухого молока, а 52 898 були шпиталізовані станом на кінець грудня 2008 року.

У 2007 році державні ЗМІ Китаю CCTV назвали Sanlu Group "еталонним підприємством Китаю по виробництву сухого дитячого молока", а в січні 2008 року, до того як вибухнув скандал, Державна рада КПК (компартія Китаю) нагородила Sanlu Group "Національною премією за досягнення в галузі науки і технологій" за високоякісне сухе дитяче молоко.

Після того, як репутація компанії, підтримуваної державою, була підірвана, китайці втратили довіру до вітчизняних брендів.

"Інцидент з Sanlu кинув тінь на продукцію китайського виробництва. Багато батьків досі хочуть, щоб їхні діти вживали сухе молоко, імпортоване з-за кордону", хоча з часу скандалу пройшло вже 13 років, сказав The Epoch Times Ян І (псевдонім), менеджер молочної компанії в Сіані, провінція Шеньсі.

За останні роки попит на дитячі молочні суміші був низьким, в той час, як ринки сумішей для дорослих і спеціальних сумішей стабільно росли з року в рік, повідомляє китайський фінансовий новинний портал East Money.

11 травня Національне бюро статистики Китаю опублікувало результати сьомого перепису населення, згідно з якими у 2020 році 18,7 відсотка населення були в віці 60 років і старше, а народилося 12 мільйонів дітей. Цифри свідчать про скорочення робочої сили і швидке старіння населення, при цьому рівень народжуваності впав до найнижчого за останні сім десятиліть.

Янг сказав, що, попри низький рівень народжуваності, очікується зростання попиту на імпортне сухе молоко, обумовлене перевагами китайських споживачів.

Скандалу з меламіном передували інші проблеми з якістю

Sanlu Group була не єдиною китайською компанією, репутація якої постраждала через проблеми зі здоров'ям, пов'язаних з виробництвом сухого молока в країні. На початку 2003 року в Фуяні, провінція Аньхой, вперше був зафіксований спалах "великоголових немовлят". У цих немовлят після вживання неякісного сухого молока спостерігалися "великі голови і маленькі тіла, слабкість, уповільнені реакції, виразки на шкірі й опухлі внутрішні органи". Ще 229 немовлят страждали від недоїдання, 12 з яких померли, за даними пропекінського ЗМІ Wen Wei Po.

У 2015 році у трьох виробників молока в провінції Шеньсі було виявлено підвищений вміст нітратів в деяких видах сухого молока, повідомила тоді BBC.

У травні 2020 року п'ять батьків з повіту Юнсін міста Ченьчжоу провінції Хунань виявили, що їхні діти страждають від екземи та різкої втрати ваги після вживання "спеціального лікарського сухого молока", яке лікар рекомендував дітям з алергією на молоко, повідомило Hunan Economic TV.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...